Sušička ovoce je vhodná nejen pro vášnivé zahrádkáře

jablka
Zdroj obrázku: Yuriy Golub / Shutterstock.com

Sušičky ovoce jsou skvělým pomocníkem, jenž vám pomůže přichystat skvělé dobroty pro celou rodinu. Zásobu sušeného ovoce oceníte i v zimním období či při pečení. Sušičky jsou samozřejmě vhodné i při sušení zeleniny a bylinek. Na trhu existuje množství nejrůznějších typů i velikostí. Připravte si i vy originální dobroty bez konzervantů a dalších látek, které si zamilujete po prvním ochutnání.

Zpracování přebytečné úrody ovoce a zeleniny je snadné

Mnohdy se stává, že je úroda ovoce a zeleniny na našich zahrádkách větší než množství, které jsme schopni zkonzumovat v čerstvém stavu. Následně přichází na řadu vymýšlení nejrůznějších variant jejich zpracování. Ovoce i zeleninu můžeme zavařovat, připravovat nejrůznější džemy, mrazit a podobně. V posledních letech je však oblíbené i sušení. Díky němu totiž získáte celoroční zásobu ovoce i zeleninu. A nejen to! Připravíte i originální, a především zdravé mlsání pro každého člena domácnosti.

Elektrická sušička ovoce je jednoduchá na obsluhu a nezabere příliš volného místa. Představuje vhodnější formu sušení potravin než například sušení v klasické troubě. Recenze sušiček ovoce vás ujistí, že její pořízení je výbornou volbou. Spotřeba elektrické energie není nikterak vysoká, takže nezatíží váš rodinný rozpočet.

Jak vlastně sušička ovoce funguje?

Sušení je pozvolné, takže trvá několik hodin, a to v závislosti na druhu potravin, ale výsledek rozhodně stojí za to. V sušičce navíc usušíte i houby, bylinky či dokonce připravíte oblíbené sušené maso. Během procesu sušení se potraviny rovnoměrně zahřívají, čímž dochází k jejich vysušování (odpařování vody). Vzduch neustále cirkuluje a ohřívá se na požadovanou teplotu podle zvoleného programu.

Sušené potraviny mají poměrně dlouhou trvanlivost. Při správném skladování bez sebemenšího problému vydrží až do další sezóny. Vždy ovšem záleží na vysušení, typu ovoce či zeleniny a také skladování. Díky správnému vysušení potravin dochází k eliminaci škodlivých mikroorganismů, které mají na svědomí zkažení potravin všeho druhu.

bylinky
Zdroj obrázku: Katerina Morozova / Shutterstock.com

Inspirace na dárek k Vánocům

Sušičku ovoce a zeleniny ocení snad každá hospodyňka či zahrádkář. I proto se často objevuje mezi tipy na vánoční dárky pro mamku. A rozhodně se není čemu divit! Zrovna maminky a babičky jsou totiž ty, které tráví hodiny zpracováváním ovoce a zeleniny. S láskou o nás pečují a snaží se vytvářet zásoby samých dobrot pro celou rodinu. Tak proč jim jejich práci neusnadnit?

Věřte tedy, že koupí sušičky uděláte své mamince skutečnou radost. A Vánoce jsou ideální příležitostí. Pořizovací náklady nejsou přehnaně vysoké. K dostání jsou sušičky ovoce nejrůznějších značek a velikostí. Podle množství sušících pater a funkcí se samozřejmě odvíjí cena samotného zařízení, která se pohybuje od zhruba 1.000,- Kč výše.

Zdravé dobroty pro celou rodinu

Domácí müsli tyčinky, sypané čaje, sušené hovězí maso či dokonce bujón? Rozmanitosti a fantazii se v případě sušiček ovoce meze nekladou. Zkoušet a experimentovat může celá rodina. Zatím co maminka bude přemýšlet nad bujónem, tatínek si usuší maso a děti si připraví zdravé chipsy z oblíbeného ovoce. K dispozici jsou samozřejmě návody na přípravu zdravých pochoutek. Vyberete si i vy ten nejlepší? Díky sušičce si připravíte i zdravé snídaně či svačinky např. ve formě oblíbených müsli tyčinek.

Věřte, že se příprava zdravých dobrot stane zážitkem pro všechny zúčastněné. A jelikož se vyhnete přidávání nejrůznější barviv, ochucovadel a konzervantů, tak uděláte i něco pro své zdraví. A to je v dnešním moderním chaotickém světě přeci to nejdůležitější.

———-Komerční článek———–

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here