Proč si nasušit bobule jeřábu černého. Víte, jaké má využití?

Aronie – Černý jeřáb.

Černý jeřáb neboli aronie je keř, který se dá snadno pěstovat na zahradě, ale roste samozřejmě i volně v přírodě, nejčastěji na okrajích lesů. Nasbírejte si jeho plody a naučte se je využívat mnoha různými způsoby.

Co plody aronie obsahují

Plody aronie obsahují vitamíny C, třísloviny a antioxidanty. Kromě toho obsahují přírodní purpurové barvivo díky fenolickým sloučeninám, tzv. antokyanům.

 

Kdy plody sbírat

Plody sbírejte za slunného počasí již v srpnu a pak během celého podzimu. Protože plody rádi sbírají i ptáci, keř aronie na své zahradě chraňte sítěmi. Plody pak zpracujte ihned po nasbírání.

Aronie – sušené bobule

Jak plody sušit

Plody otrhejte na jednotlivé kuličky a usušte na plechu vyloženém pečicím papírem, nebo v sušičce na ovoce, či v troubě na 50 °C. Dávejte pozor na to, že plody se obecně suší déle než listy nebo natě. Je třeba, aby byly zcela suché a tvrdé, a to i uvnitř, aby se nekazily a neplesnivěly.

Co s usušenými plody

Usušené plody můžete uchovávat v uzavřených sklenicích a vařit si z nich blahodárný čaj na imunitu během celé zimy.

Nebo můžete část plodů namlít – v mixéru nebo mlýnku, a tento prášek uchovávat ve sklenici na tmavém místě. Vzniklý prášek pak můžete přidávat do jogurtů, smothies, a to nejen jako výborný zdroj vitamínů, ale také jako přírodní barvivo. Dokonce i krémy na dorty nebo zmrzliny můžete díky tomuto prášku obarvit na purpurovo.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků
Loading
Sticky
Popis:

Známí čeští biohackeři z codeoflife.cz pro tento eshop vybírají nejzajímavější produkty, které sami používají. Pokud si přečtete články či studie o konkrétním doplňku a nevíte, zda-li jsou validní a doplněk skutečně efektivní, nebo kterou značku si vybrat, tak uplife.cz už tímto zkoumáním prošel a vybral za vás. Uplife pro vás vybírá to, co opravdu funguje z přehlceného trhu s doplňky stravy.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Specializovaný internetový obchod na prodej čerpadel a čerpací techniky. Ponorná čerpadla, čerpadla do studní a vrtů, oběhová čerpadla, kalová čerpadla, domácí vodárny. Nádrže na vodu, zavlažovací technika. Návrhy čerpadel a řešení na míru.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Ošatka.cz je to pravé místo pro nákupy poctivých potravin od prověřených dodavatelů a inspirací pro zdravé vaření a pečení. V našem sortimentu myslíme na vegetariány, vegany, bezlepkáře i vyznavače raw food. Rozmazlujeme přírodní kosmetikou bez přidané chemie a vybavíme domov produkty pro ekologickou domácnost.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Jsme vaše zdravá výživa na internetu. Kvalita je u nás na prvním místě. Produkty jako ořechy, sušené ovoce, semínka nebo směsi vyrábíme pod svou vlastní značkou NUTSMAN, ale také vám přinášíme potraviny od Českých a zahraničních výrobců. Vše skladem, rychlá expedice, výhodné ceny, ekologické balení a osobní přístup - to je NUTSMAN
 

nabídka produktů

 

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here