Sírovec žlutooranžový není jen chutná houba, ale také lék na rakovinu

sirovec
Zdroj foto:Doug Bowman from DeKalb IL, USA, CC BY 2.0 <https://creativecommons.org/licenses/by/2.0>, via Wikimedia Commons

Sírovec žlutooranžový: Jedna z mnoha dřevokazných hub, která roste na živých i mrtvých stromech, je navíc velmi užitečná při léčbě rakoviny. Vyzkoušejte ji v kuchyni i vy!

Jak houba vypadá

Sírovec žlutooranžový (Laetiporus sulphureus) je chorošovitá houba, která dorůstá průměru až 50 cm. Roste na stromech i pařezech, nejčastěji ji najdeme na akátech, dubech, topolech a dalších. Vyskytuje se v lesích, parcích i zahradách – tam se může vyskytnou i na ovocných stromech, jako je třešeň nebo višeň. Plodnice jsou žluté, zejména zespoda až sírově žluté, takže je nemůžete přehlédnout.

Jak houba působí

Houba obsahuje látky (kyseliny, polysacharidy, katechin…), které působí proti rakovině plic, žaludku a tlustého střeva, prsu nebo kůže. Má také antioxidační účinky, může se použít jako antivirotikum (při chřipce), antibiotikum (při angíně, reaguje i na zlatého stafylokoka), pomáhá při cukrovce a při nemocech jater.

sirovec bylinky
Zdroj foto: cs.wikipedia.org

Čaj ze sírovce

Ze sírovce si můžete uvařit čaj/odvar. Stačí asi 20 g čerstvé houby přelít horkou vodou, nechat 15 minut louhovat, přecedit a pít 2x denně. Kúru můžete podstupovat cca 14 dní a pak si dát přestávku (alespoň týden). Poté je možné kúru zopakovat.

Sírovec v kuchyni

Na kulinářský způsob sbíráme jen mladé plodnice, protože staré jsou tuhé a méně chutné. Můžeme z nich uvařit guláš, obalit je jako řízky, přidávat je do polévek. Sírovec by neměly jíst malé děti a i dospělí by jej měli jíst jen občas. Přesto vám takováto občasná konzumace může pomoci v prevenci proti rakovině.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků
Loading
Sticky
Popis:

Známí čeští biohackeři z codeoflife.cz pro tento eshop vybírají nejzajímavější produkty, které sami používají. Pokud si přečtete články či studie o konkrétním doplňku a nevíte, zda-li jsou validní a doplněk skutečně efektivní, nebo kterou značku si vybrat, tak uplife.cz už tímto zkoumáním prošel a vybral za vás. Uplife pro vás vybírá to, co opravdu funguje z přehlceného trhu s doplňky stravy.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Specializovaný internetový obchod na prodej čerpadel a čerpací techniky. Ponorná čerpadla, čerpadla do studní a vrtů, oběhová čerpadla, kalová čerpadla, domácí vodárny. Nádrže na vodu, zavlažovací technika. Návrhy čerpadel a řešení na míru.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Ošatka.cz je to pravé místo pro nákupy poctivých potravin od prověřených dodavatelů a inspirací pro zdravé vaření a pečení. V našem sortimentu myslíme na vegetariány, vegany, bezlepkáře i vyznavače raw food. Rozmazlujeme přírodní kosmetikou bez přidané chemie a vybavíme domov produkty pro ekologickou domácnost.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Jsme vaše zdravá výživa na internetu. Kvalita je u nás na prvním místě. Produkty jako ořechy, sušené ovoce, semínka nebo směsi vyrábíme pod svou vlastní značkou NUTSMAN, ale také vám přinášíme potraviny od Českých a zahraničních výrobců. Vše skladem, rychlá expedice, výhodné ceny, ekologické balení a osobní přístup - to je NUTSMAN
 

nabídka produktů

 

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here