Šalvěj bílá a novodobé vykuřování

Autor: Bri WeldonFlickr: Salvia apiana, CC BY 2.0, Odkaz

Šalvějí existuje asi 900 druhů, přičemž u nás je nejznámější šalvěj lékařská. Ovšem seznámit se se šalvějí bílou, a potažmo s jejím využitím jako vykuřovadla, je přinejmenším zajímavé. A kdo ví, třeba některé poznatky využijete i u vás doma.

Na co šalvěj bílou používali američtí Indiáni

Američtí Indiáni využívali tuto bylinku velmi všestranně. Její semena jsou jedlá a tvoří základ pro různé kaše, těsta atp., tedy nejdůležitější pokrmy. Listy a výhonky se používaly do jídel, nebo se i volně žvýkaly např. při bolestech v dutině ústní. Léčivý je i kořen, z nějž se připravoval posilňující odvar pro ženy po porodu. Naopak čaj z listů potom působil na snižování laktace, anebo také na zmírnění žaludečních obtíží.

Nejdůležitější význam měla ale šalvěj při vykuřování různých míst a obydlí, které sloužilo zejména k očistě – od zlých duchů a negativních energií. Bílá šalvěj totiž pomáhá zachovávat mírumilovnou atmosféru a podporuje schopnost komunikace. Používala se zřejmě i do dýmek míru. K tomuto vykuřování se ostatně vrací i některé novodobé duchovní směry, a to nejen východní, ale i západní.

Jaké další bylinky jsou vhodné pro vykuřování

Pro vykuřování však nemusíte nutně shánět jen šalvěj bílou, hodí se i šalvěj černá, pelyněk, jalovcové dřevo i plody, pryskyřice, cedrové dřevo, santalové dřevo, dubová kůra, skořice, levandule, růžové lístky atd.

A jak si jednoduše vyčistit vykuřováním vlastní byt

Na vyčištění bytu od negativních energií nepotřebujete žádného šamana. Stačí víra ve vlastní schopnosti a jednoduché vykuřovadlo. To vytvoříte ze skleněného svícínku, do kterého vložíte čajovou svíčku a svrchu zakryjete nerezovým sítkem (nebo propíchaným alobalem). Do sítka či alobalu pak vložíte dřevo nebo bylinku, kterou budete prostor vykuřovat. Kouř je minimální, ale vůně dostatečně intenzivní, aby vám pomohla vytvořit příjemnou atmosféru a dodat pozitivní energii.

Nevěříte? Zkuste to a uvidíte sami.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků
Loading
Sticky
Popis:

Známí čeští biohackeři z codeoflife.cz pro tento eshop vybírají nejzajímavější produkty, které sami používají. Pokud si přečtete články či studie o konkrétním doplňku a nevíte, zda-li jsou validní a doplněk skutečně efektivní, nebo kterou značku si vybrat, tak uplife.cz už tímto zkoumáním prošel a vybral za vás. Uplife pro vás vybírá to, co opravdu funguje z přehlceného trhu s doplňky stravy.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Specializovaný internetový obchod na prodej čerpadel a čerpací techniky. Ponorná čerpadla, čerpadla do studní a vrtů, oběhová čerpadla, kalová čerpadla, domácí vodárny. Nádrže na vodu, zavlažovací technika. Návrhy čerpadel a řešení na míru.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Ošatka.cz je to pravé místo pro nákupy poctivých potravin od prověřených dodavatelů a inspirací pro zdravé vaření a pečení. V našem sortimentu myslíme na vegetariány, vegany, bezlepkáře i vyznavače raw food. Rozmazlujeme přírodní kosmetikou bez přidané chemie a vybavíme domov produkty pro ekologickou domácnost.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Jsme vaše zdravá výživa na internetu. Kvalita je u nás na prvním místě. Produkty jako ořechy, sušené ovoce, semínka nebo směsi vyrábíme pod svou vlastní značkou NUTSMAN, ale také vám přinášíme potraviny od Českých a zahraničních výrobců. Vše skladem, rychlá expedice, výhodné ceny, ekologické balení a osobní přístup - to je NUTSMAN
 

nabídka produktů

 

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here