Jak využít rozmarýn na Vánoce

vanoce
Zdroj foto: envato

Rozmarýn je velmi voňavé koření, které navíc tvarem svých větviček připomíná vánoční stromeček. Je mnoho využití rozmarýnu jako vánoční dekorace – ostatně, posuďte sami.

Rozmarýn v purpuře

Již při vyrábění domácí purpury jsme si říkali, že se do ní přidává také rozmarýn. Měl by být sušený, ale ne příliš starý, aby při zahřátí krásně voněl.

Rozmarýnová snítka na dárcích

Kdo nemá rád levanduli, můžu na vánoční dárky přivázat snítku rozmarýnu. Společně s jmenovkou to bude nápadité dozdobení jinak všedního obalu.

rozmaryn vanoce
Zdroj foto: envato

Rozmarýnová girlanda

Chcete, aby vám to doma vonělo po celé svátky? Pověste si nad krb nebo topení celou girlandu vyrobenou ze snítek rozmarýnu. Můžete samozřejmě přidat i jiné bylinky. Jedno je jisté, takovouto girlandu nezapálíte celý dům, jako kdyby vám chytla například purpura nebo františek.

Rozmarýnový věnec nad dveře

Chtěli byste tentokrát jiný věnec než z jehličnatých větviček? Vyzkoušejte větší snítky rozmarýnu přivazovat stejným způsobem a pak věnec dozdobit třeba cesmínovými větvičkami, jmelím, ořechy, sušenými jablečnými křížalami apod.

Rozmarýnový adventní věnec

Stejným způsobem si můžete vyrobit i adventní věnec na stůl. Navíc svíčky, které budete postupně zapalovat, příjemně rozvoní i větvičky rozmarýnu. Na tento věnec se jako další dekorace hodí také přírodniny – ořechy, křížaly, skořice, hřebíček, badyán atd.

Zdroje: www.wikipedia.org, www.pixabay.com, www.ireceptar.cz

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here