Co je projímavý (laxativní) čaj? Co jste o něm možná ještě nevěděli

Někteří lidé používají projímavý (laxativní) čaj, aby jim pomohl zmírnit problémy se zácpou. Před tím, než začnete bezhlavě takový čaj užívat, je potřeba porozumět několika věcem. Laxativní čaj je obecný termín pro bylinné čaje, které mohou zmírnit zácpu a stimulovat trávení nebo urychlit vyprázdnění střev. Tyto laxativní čaje přicházejí v několika různých druzích, včetně objemových projímadel, očistných látek a mírných bylinných čajů.

Druhy projímavých čajů

  • Objemová projímadla – Tento typ čaje působí zvýšením množství potravy v tenkém střevě, což může stimulovat peristaltický pohyb a vyvolat vylučování.
  • Očistné látky – Tyto druhy čaje jsou mnohem výkonnější a běžně se vyskytují v laxativních doplňcích nebo v produktech, které lze zakoupit v obchodě.
  • Mírné bylinné čaje – Nehromadí stolici, ale mohou stimulovat pohyb jídla skrz střevo. Bylinné čaje zahrnují zelené čaje, čaje s kořenem pampelišky, s ptačincem, psylliem, lněným semínkem, senou, černým kořenem, aloe, reveněm nebo řešetlákem.

Výhody laxativních čajů

Nejlepším přínosem laxativního čaje je snížení zácpy, úbytek hmotnosti, snížení zánětlivosti, zvýšení úrovně energie a zlepšení srdečního zdraví, mezi jinými.

Zácpa

Primárním důvodem, proč lidé používají tyto čaje, je stimulace trávení a zmírnění zánětlivosti a nepohodlí zácpy.

Hubnutí

Vyčištění střev a zlepšení vstřebávání a trávení živin může pomoci tělu pracovat efektivněji, což vede ke ztrátě hmotnosti.

Antioxidant

Mnoho z těchto oblíbených čajů nejen stimuluje trávení, ale také snižuje oxidační stres a snižuje riziko chronických onemocnění.

Úrovně energie

Pokud máte zácpu, může to způsobit, že jste pomalí a náchylnější k sedavému životnímu stylu; laxativní čaj vám může dodat energii.

Jak si připravit laxativní čaj?

Jeden velmi oblíbený laxativní čaj využívá semena psyllia, o kterém je známo, že má vysoký obsah vlákniny a bobtnají v těle. To stimuluje střeva k rychlejšímu pohybu a vyprázdnění střeva. Jiné bylinné čaje, jako je kořen pampelišky, sena nebo ptačinec, můžeme vařit jako normální čaj.

  1. Rozdrťte 2-3 lžíce psyllia na prášek (psyllium seženete v lékárně).
  2. Zalijte je 240 ml vody a promíchejte.
  3. Pijte ihned, protože s postupem času konzistence houstne a je méně příjemná na polykání.

Pitný laxativní čaj je dobrý způsob, jak zmírnit zácpu, ale neměl by to být každodenní zvyk, protože tělo se může stát závislé na projímacím činidle, které může v budoucnosti zhoršit příznaky zácpy.

Vedlejší účinky laxativního čaje

Vedlejší účinky laxativního čaje, zvláště když ho pijeme příliš často, zahrnují letargii, únavu a bolest připomínající hlad. Pokud vyprazdňujete střeva příliš rychle nebo často, vaše tělo nebude mít čas absorbovat všechny potřebné živiny, což může způsobit pokles hladiny energie a komplikující hormonální hladiny a metabolické procesy. Nejlepší je myslet na tyto čaje jako na léčiva, ne na dlouhodobé zdravotní strategie. bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here