Zkuste kmínovou vodu na hubnutí! Pomůže vám s přebytečnými kily

Kmín používáme již celá léta v naší tradiční české kuchyni – ať už do vařených brambor, do chleba nebo k pečenému masu. Ale používat ho při hubnutí? Nejedná se o příliš známé řešení, ale je to něco, co v minulosti pracovalo pro mnoho lidí.

Co je kmínová voda?

Kmínová voda se vyrábí namočením semene kmínu ve vodě přes noc a následným spotřebováním výsledného nápoje. Tato jednoduchá praxe byla používána již tisíce let jako přírodní lék na všechny druhy onemocnění, ale její významné účinky na ztrátu hmotnosti jsou obzvláště zajímavé. Zatímco to může znít jako každá jiná strašidelná strava nebo trik na snížení hmotnosti, byl proveden rozsáhlý výzkum vlivů této vody a výsledky jsou pozitivní. I když chuť této vody není pro některé příliš přitažlivá, její nepopiratelné přínosy pro zdraví jsou velmi atraktivní. Lidé v Indii a dalších asijských zemích kmínovou vodu používají jako každodenní odpolední tonikum nebo osvěžující nápoj.

Kmínová voda na hubnutí

Kmínová voda má řadu účinků, které mohou pozitivně ovlivnit úbytek hmotnosti, jako je snížení toxinů, posílení imunitního systému, zlepšení spánku a optimalizace trávení.

Trávení

Různé účinné látky v semencích kmínu, včetně cuminaldehydu, mohou stimulovat uvolňování žaludečních a zažívacích šťáv, které urychlují proces trávení, a zároveň vám pomáhají udržovat pocit sytosti a zlepšovat celkovou funkci gastrointestinálního traktu.

Toxiny

Snížením toxicity v těle a stimulací ledvin a jater, může toto použití kmínu zlepšit metabolické funkce, dále pak pomáhá spálit více tuku a kalorií.

Imunitní systém

Kmín má řadu antioxidantů, které podporují imunitní systém a také vylepšují procesy, jako je například spalování kalorií.

Spánek

Některé prvky v kmínové vodě pomáhají také zlepšit spánek, což je překvapivě důležitý aspekt úbytku hmotnosti. Vaše tělo potřebuje odpočinek, aby se zabránilo ukládání přebytečného tuku a energie, stejně jako při stresu.

Jak vyrobit kmínovou vodu

Ti, kteří tento lék používají, si obvykle vyrábí vlastní kmínovou vodu, vzhledem k tomu, jak je to jednoduché:

  1. Povařte 600-750 ml vody.
  2. Přidejte 2 polévkové lžíce celého kmínu.
  3. Okamžitě odstavte z plotny.
  4. Přiklopte poklicí nebo jiným víkem a nechte vychladnout na pokojovou teplotu – nejlépe přes noc.
  5. Během celého dne popíjejte tento nápoj pro optimální výsledky.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here