Lze pomocí bylinek předcházet nádorovým onemocněním?

Mnohé výzkumy poukazují na léčivé účinky bylin i u tak závažných onemocněních, jako je například rakovina. Existuje mnoho nádorových onemocnění, která mohou život ohrozit, ale také nemusí.

rakovina sedmikráska a pampeliška

V obou případech je však jasné, že člověka omezují. Je důležité vědět, že nádorová onemocnění vznikají bez bolesti, proto je důležité neopomíjet prevenci. V případě, že se vám na těle něco nezdá (bulky, zvětšená znaménka, pokles hmotnosti, časté průjmy a jiné), je třeba zjistit příčinu, a to nejlépe vyhledáním odborné pomoci.

Prevence

Prvním preventivním krokem, jak předcházet nepříjemnostem v podobě onemocnění je dostatečný přísun vitaminů do těla. V jídelníčku je dobré omezit maso a masné výrobky, jíst kvalitně zpracované mléčné výrobky, zaměřit se na spíše celozrnné produkty. Celkově je vhodné upravit jídelníček na zdravější, neopomínat důležité složky jako je například kyselina listová, zinek, selen, měď. Dostatečný příjem zinku je pak potřebný při léčbě již propuknutého onemocnění.

Bylinky jako prevence i jako alternativní léčba

Nejen využití bylinek nás však zachrání. Pro dobré fyzické zdraví je potřeba mít v pořádku i to psychické. Je důležité, abychom se snažili nacházet v životní rovnováze, příliš se nestresovali, nadměrně se nezatěžovali. Jak se říká, prostě abychom si život užívali. Pojďme si představit rostlinky, které napomáhají prevenci a jsou taktéž užívány při již propuklém onemocnění.

Pampeliška – kořen pampelišky dle kanadského výzkumu dokáže efektivně zabíjet rakovinotvorné buňky. Při dlouhodobém užívání není vyloučeno, že nemoc vyléčí úplně. Nejčastěji je užíván ve formě čaje. Dá se připravit buď ze sušeného pomletého kořenu nebo ze syrového, pokrájeného. Lze užít i společně s listy pampelišky.

Sedmikráska – tato krásná rostlinka příznivě působí na krev, zařazuje se při podpůrných kůrách, má v sobě spoustu výživných látek. Květy sedmikrásky lze jíst samostatně, přidat je do salátů nebo polévek.

Bedrník obecný – tato poměrně rozšířená bylina se doporučuje jako pravidelná přísada například do jarních salátů, polévek nebo omáček. Kořen se sbírá na jaře a na podzim a užívá se k přípravě nálevu.

Puškvorcový kořen – tato bylina je výtečná pro posílení organismu, povzbuzuje chuť k jídlu, odstraňuje obtíže při trávení a napomáhá vylučování škodlivin z těla. Kořen se stejně jako u bedrníku a pampelišky používá k přípravě čaje.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků
Loading
Sticky
Popis:

Známí čeští biohackeři z codeoflife.cz pro tento eshop vybírají nejzajímavější produkty, které sami používají. Pokud si přečtete články či studie o konkrétním doplňku a nevíte, zda-li jsou validní a doplněk skutečně efektivní, nebo kterou značku si vybrat, tak uplife.cz už tímto zkoumáním prošel a vybral za vás. Uplife pro vás vybírá to, co opravdu funguje z přehlceného trhu s doplňky stravy.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Specializovaný internetový obchod na prodej čerpadel a čerpací techniky. Ponorná čerpadla, čerpadla do studní a vrtů, oběhová čerpadla, kalová čerpadla, domácí vodárny. Nádrže na vodu, zavlažovací technika. Návrhy čerpadel a řešení na míru.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Ošatka.cz je to pravé místo pro nákupy poctivých potravin od prověřených dodavatelů a inspirací pro zdravé vaření a pečení. V našem sortimentu myslíme na vegetariány, vegany, bezlepkáře i vyznavače raw food. Rozmazlujeme přírodní kosmetikou bez přidané chemie a vybavíme domov produkty pro ekologickou domácnost.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Jsme vaše zdravá výživa na internetu. Kvalita je u nás na prvním místě. Produkty jako ořechy, sušené ovoce, semínka nebo směsi vyrábíme pod svou vlastní značkou NUTSMAN, ale také vám přinášíme potraviny od Českých a zahraničních výrobců. Vše skladem, rychlá expedice, výhodné ceny, ekologické balení a osobní přístup - to je NUTSMAN
 

nabídka produktů

 

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here