Zdravotní výhody pupalkového oleje

Pupalkový olej je považován za jeden z nejlepších objevů prevence zdraví od objevení vitamínu C. Obsahuje sloučeninu fenylalaninu, která zmírňuje bolest, a stále častěji se používá k léčbě chronických bolestí hlavy. V současné době se zkoumá v laboratořích po celém světě jako možná léčba problémů stárnutí, alkoholismu, akné, onemocnění srdce, hyperaktivity u dětí, příznaky menopauzy, roztroušené sklerózy, obezity, PMS a schizofrenie. Spekuluje se také o jeho pozitivních vlastnostech na kontrolu hmotnosti.

Zdravotní výhody

Pupalkový olej má vysokou koncentraci mastné kyseliny nazývané GLA. Tato mastná kyselina je zodpovědná za pozoruhodné hojivé vlastnosti tohoto oleje. Pupalkový olej obsahuje jednu z nejvyšších známých koncentrací této důležité látky a vůbec jen málo dalších rostlin. To z něj dělá důležitou léčivou bylinu a s tím, jak pokračují studie, seznam přínosů bude pravděpodobně mnohem delší. Kyselina gama-linolová, kyselina linolová a další živiny v tomto oleji jsou nezbytné pro strukturu buněk a zlepšují pružnost pokožky. Tyto mastné kyseliny také pomáhají při regulaci hormonů a zlepšují funkci nervů, což pomáhá při řešení problémů od PMS po migrény. Efektivní vyvažování hormonu přispívá ke zdravé prsní tkáni.

Zbavuje nepohodlí spojené s PMS, menopauzou a menstruací

Tím, že narušuje tvorbu zánětlivých prostaglandinů uvolňovaných během menstruace, může GLA v pupalkovém oleji pomoci zmírnit menstruační křeče. Může také minimalizovat citlivost prsů před menstruací, podráždění střev a potírání sacharidů a pomáhat při řízení zánětu spojeného s endometriózou. Mnoho pacientek trpících PMS má v těle neobvykle nízké hladiny GLA, což je důvod, proč by tyto doplňky stravy mohly tolik pomoci. U žen s fibrocystickými prsy mohou esenciální mastné kyseliny oleje minimalizovat zánět prsu a podporovat vstřebávání jódu; jód je minerál, který může být přítomen v abnormálně nízkých hladinách u žen s tímto stavem. V období menopauzy se obecně uvádí, že pupalkový olej redukuje návaly horka a zvyšuje pocit pohody.

Ulevuje od bolesti kloubů a otoků vlivem revmatoidní artritidy

Studie prokázaly, že pupalkový olej a jiné doplňky stravy obsahující GLA ulevují od bolesti kloubů nebo otoků vlivem revmatoidní artritidy. Šestiměsíční studie zaznamenala méně příznaků zánětu u pacientů trpících revmatoidní artritidou užívajících kapsle obsahující GLA, než u těch, kteří užívali placebo. V jiném klinickém pokusu došlo k výraznému poklesu počtu oteklých kloubů s GLA, ale ne s placebem.

Zabraňuje poškození nervového systému spojenému s diabetem

Výzkumy naznačují, že GLA může pomáhat předcházet poškození nervů (neuropatie) tak často pozorovanému u pacientů s diabetes.

Další zdravotní přínosy

Kromě již zmíněných zdravotních přínosů, dokáže pupalkový olej pomoci zdraví člověka ještě následně:

  • Pomáhá léčit akné a zčervenalou pleť.
  • Bojuje proti poškození plynoucí z roztroušené sklerózy.
  • Léčí projevy Alzheimerovy choroby související s pamětí.
  • Pomáhat léčit primární příčinu mužské impotence tím, že zlepšuje průtok krve.
  • Bojuje proti ženské neplodnosti zlepšením děložní funkce prostřednictvím GLA.
  • Vyživuje nehty, pokožku hlavy a vlasy.
  • Zabraňuje abstinenčním příznakům u alkoholiků.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty  

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků
Loading
Sticky
Popis:

Známí čeští biohackeři z codeoflife.cz pro tento eshop vybírají nejzajímavější produkty, které sami používají. Pokud si přečtete články či studie o konkrétním doplňku a nevíte, zda-li jsou validní a doplněk skutečně efektivní, nebo kterou značku si vybrat, tak uplife.cz už tímto zkoumáním prošel a vybral za vás. Uplife pro vás vybírá to, co opravdu funguje z přehlceného trhu s doplňky stravy.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Specializovaný internetový obchod na prodej čerpadel a čerpací techniky. Ponorná čerpadla, čerpadla do studní a vrtů, oběhová čerpadla, kalová čerpadla, domácí vodárny. Nádrže na vodu, zavlažovací technika. Návrhy čerpadel a řešení na míru.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Ošatka.cz je to pravé místo pro nákupy poctivých potravin od prověřených dodavatelů a inspirací pro zdravé vaření a pečení. V našem sortimentu myslíme na vegetariány, vegany, bezlepkáře i vyznavače raw food. Rozmazlujeme přírodní kosmetikou bez přidané chemie a vybavíme domov produkty pro ekologickou domácnost.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Jsme vaše zdravá výživa na internetu. Kvalita je u nás na prvním místě. Produkty jako ořechy, sušené ovoce, semínka nebo směsi vyrábíme pod svou vlastní značkou NUTSMAN, ale také vám přinášíme potraviny od Českých a zahraničních výrobců. Vše skladem, rychlá expedice, výhodné ceny, ekologické balení a osobní přístup - to je NUTSMAN
 

nabídka produktů

 

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here