Přírodní barva na obočí. Víme, jak si ji vyrobit doma.

Chcete vědět, jak bezpečně obarvit své obočí bez použití chemikálií? Většina kosmetických výrobků obsahujících barvivo, které jsou běžně dostupné na trhu, obsahuje dostatek nám neznámých látek. Proto může být poměrně složité vybrat si bezvadnou kosmetiku. Nejlepší způsob je, vyrobit si vše, co můžete doma. Proto přicházíme s receptem na přírodní barvu na obočí.

Jak si barvit obočí?

I když mnozí se rozhodnou pro profesionální salon, na barvení obočí není nic složitého a jistě to zvládnete sami. Začněte ve vnitřní části svého obočí (nejblíže nosu), kde je obočí hustší. Pomocí kartáče nebo malé dřevěné tyčinky naneste barvu až na konec vašeho obočí. Postupujte od vnitřní části po vnější a můžete se vrátit zpět. Doporučuji dělat jedno obočí najednou. Můžete použít časovač nastavený na přibližně 15-20 minut, než se barvivo projeví. Protože používáme přírodní produkty, trvá to déle než chemicky založené produkty. Barvu odstraňte mokrou bavlněnou tkaninou nebo papírovou utěrkou. Možná budete muset použít větší tlak nebo spoustu drobných pohybů tam a zpět. Dokud barvivo neodstraníte, může pokračovat v barvení nebo v tmavnutí. Vyčistění vašeho obličeje po odstranění barviva také pomáhá. Kromě toho můžete použít malé množství vilínu, který vám pomůže odstranit přebytečné barvivo. Tento proces opakujte každé tři až čtyři týdny.

Recept na přírodní barvu na obočí

Příprava přírodního barviva a jeho aplikace vám zabere asi 30 až 45 minut. Vyrobíte si jednu porci barviva. Ingredience:

  • 2 lžíce použité nebo navlhčené mleté kávy,
  • 1 lžička kakaa v prášku (pro méně tmavou barvu použijte větší množství),
  • 2 lžíce kokosového oleje,
  • ½ lžičky medu,
  • 1-2 kapky gelu aloe vera.

Použití:

  1. Smíchejte kávu a kakao v malé mističce.
  2. Poté přidejte kokosový olej, rozehřátý med a aloe vera.
  3. Dobře promíchejte a nechte 5 minut odstát.
  4. Aplikujte dle výše uvedeného návodu.

Jak vybrat správnou barvu obočí?

Většina lidí je v pokušení použít co nejtmavší barvu. Svůj vzhled ale vylepšíte tak, že vyberete barvu, která je jen o dva odstíny tmavší než barva vašich vlasů – což ale nemusí být vaše přirozená barva vlasů (jedná se o takovou barvu vlasů, kterou právě máte). Jakmile se rozhodnete pro odstín, smíchejte kakao a kávu. Čím světlejší barvu chcete, tím více kakaového prášku dejte.

Použité ingredience a jejich význam

Káva

Káva je skvělá pro celý váš obličej, použít ji můžete také do peelingů. V tomto receptu je káva přirozeným způsobem, jak obarvit obočí.

Kakao

Přidání kakaového prášku je důležité pro světlejší odstín. Pokud chcete tmavší odstín, použijte méně kakaového prášku.

Kokosový olej

Není žádným tajemstvím, že kokosový olej nabízí antibakteriální vlastnosti, ale také pomáhá spojit všechny ingredience v tomto receptu dohromady.

Med

Med je skvělý léčitel kůže. I když vaše obočí zrovna nepotřebuje uzdravení, med může podporovat zdravou pokožku v oblasti obočí. Pomáhá také udržovat směs na obočí během procesu barvení.

Aloe vera

Aloe vera gel poskytuje zdravou podporu kůže pod obočím a také uklidňuje pokožku a pomáhá eliminovat potenciální nebo existující podráždění.

Přírodní barva na obočí

Nyní, když máte své vlastní barvivo pro obočí, můžete zachovat perfektní vzhled svých očí! Mějte na paměti, že chcete sledovat tvar obočí při aplikaci barviva. Začněte s tlustší, vnitřní částí obočí a končete s vnější částí. Odstín barviva na obočí můžete míchat tak dlouho, dokud nedosáhnete požadované barvy. Barvení obočí trvá asi 20 minut. Chcete-li, aby barva byla tmavější, můžete barvivo nechat působit déle nebo udělat další dávku s menším množstvím kakaa. bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here