Přínosy extraktu z olivového listu. Zapátrali jsme i v historii

 

Olivový list je list olivovníku (Olea europaea). Ten byl nejprve léčebně použitý ve starověkém Egyptě. Získává uznání jako silného obránce proti nemoci a byla provedena řada vědeckých studií k prozkoumání příznivých vlastností extraktů z těchto listů. Uvedené přínosy extraktu olivových listů se pohybují od podpory zvýšené energie a zdravého krevního tlaku až po podporu kardiovaskulárního systému a imunitního systému.

Historie olivovníku

Olivovníky pocházejí z Malé Asie a Sýrie, ale jsou pěstovány ve středomořských zemích, Chile, Peru a Jižní Austrálii. Olivový list byl nejprve používán ve starověkém Egyptě a byl symbolem nebeské moci. Byl taktéž používán při mumifikaci faraonů. Novější poznatky o léčivých vlastnostech olivového listu se datují do počátku devadesátých let minulého století, kdy se v nápoji používaly listy v práškové podobě ke snížení horeček. O několik desetiletí později byly v čaji použity zelené olivové listy jako léčba malárie.

Moderní poznatky

Moderní odborníci v oblasti zdravotnictví nejprve začali používat výtažek z olivových listů v roce 1995, kdy ho poprvé dostali k dispozici, a ačkoli dlouhodobá perspektiva není zatím možná, počáteční výsledky jsou velmi pozitivní. Olivový list se jeví jako velmi slibná a jedinečná bylina s vícerým použitím. Ukazuje značné terapeutické působení proti mnoha běžným podmínkám. Extrakt z olivového listu získává uznání jako mocný obránce proti nemoci a byla provedena řada vědeckých studií k prozkoumání příznivých vlastností tohoto extraktu. Vykázané přínosy extraktu olivového listového listu spočívají v podpoře zvýšené energie a zdravého krevního tlaku, na podporu kardiovaskulárního systému a imunitního systému.

Zdravotní účinky olivového listu

Z dosavadních výzkumů a klinických zkušeností lze říci, že extrakt z olivových listů může být přínosný při léčbě stavů způsobených nebo spojených s virem, retrovirem nebo bakterií. Mezi tyto léčebné stavy patří: chřipka, běžné nachlazení, kandidové infekce, meningitida, virus Epstein-Barr (EBV), encefalitida, herpes I a II, lidský herpes virus 6 a 7, HIV/ARC/AIDS , chronická únava, hepatitida B, pneumonie, tuberkulóza, kapavka, malárie, dengue, těžká průjmy a zubní, ušní, močové a chirurgické infekce.

Kdo by měl extrakt z olivového listu užívat?

Mnoho lidí, kteří žijí stresujícím způsobem života nebo ti, kteří mohou být obzvláště náchylní k nachlazení a virům, mohou mít prospěch z dlouhodobého používání olivového listu jako preventivního prostředku. Někteří pacienti projevili další neočekávané přínosy olivového listu, včetně vylepšené psoriázy, normalizace srdečních rytmů, snížení chutí, méně bolesti z hemoroidů, zubů a chronicky bolestivých kloubů.

Probíhající výzkumy – o olivových listech

Výzkum naznačuje, že olivový list může být skutečnou antivirovou sloučeninou, protože se zdá, že v infikovaném hostiteli selektivně blokuje celý systém specifický pro virus. Zdá se, že nabízí léčebné účinky, které nejsou řešeny farmaceutickými antibiotiky. Široká schopnost olivového listu zabíjet zahrnuje schopnost zasahovat do kritické produkce aminokyselin pro viry. Dále pak extrakt z olivových listů zabraňuje šíření virů jejich inaktivací a zabraňuje tak replikaci viru.

Jako antioxidant, výtažek z olivového listu chrání krevní cévy před poškozením a ukázalo se, že je účinný při ochraně srdce před koronární okluzí. Olivové listy jsou astringentní a antiseptické. Jak listy, tak kůra mají cenné přírodní vlastnosti.

 

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here