Poznat přírodní prostředky pro domácnost nebo kosmetiku není těžké – víme, na co se zaměřit

priroda
Zdroj foto: envato

Chceme-li nakupovat zdravější potraviny, obvykle už víme, na co se soustředit. Jde samozřejmě o známá „éčka“. Ta se sice dokážou ukrývat pod množstvím různých označení, ovšem průměrně znalý spotřebitel jich už naprostou většinu zná.

S „éčky“ v kosmetice je to ale trochu jinak. A totéž platí i pro drogerii a pomocníky v domácnosti. Víme, že bychom se měli vyhýbat parabenům, silikonům anebo chloru. Ovšem paleta nepříznivě působících prvků je bohužel mnohem větší. Seznamte se pro začátek alespoň s největšími „potížisty.“

Nevítané látky v kosmetice

Parabeny patří mezi látky, které často způsobují alergii, ale také hormonální nerovnováhu. Ale nehledejte slovo paraben (to už bývá na kosmetice uvedeno jen zřídkakdy), spíše se soustřeďte na nejrůznější předpony jako je:

  • methyl-,
  • phenyl-,
  • otyl-
  • nebo butyl.

Vyhněte se také triclosanu (konzervant, jenž může poškozovat játra a vyvolávat rakovinu), BHA a BHT (mohou mít na svědomí rakovinu žaludku a často se vyskytují v hydratačních přípravcích), DEA, MEA a TEA (objevují se v emulzích a mohou vyvolávat kožní záněty) či SLS a SLES (sulfáty).

Náš tip: nechce se vám pracně sledovat složení produktů? Nakupujte tam, kde se zaměřují výhradně na přírodní produkty. A chcete-li ušetřit, pak jednoduše vyzkoušejte slevový kód na Econea.cz.

Na co si dát pozor u drogerie

Mnoho nežádoucích látek se však vyskytuje i v nejrůznějších čistících nebo pracích prostředcích. A to i v těch, které se na první pohled tváří ekologicky. Napadlo by vás například, že nenápadná zkratka LAS ve skutečnosti označuje tenzid vyrobený z ropy? Vyhněte se také fosfátům a nejrůznějším konzervantům.

Ty se často ukrývají pod nevinně vyhlížejícími zkratkami MI (Methylisothiazolinone) a BI (Benzisothiazolinone). Vůči buňkám jsou toxické, takže byste s nimi rozhodně neměli přicházet příliš často do kontaktu. A to tím spíše, pokud máte doma malé děti, jež se rády všeho dotýkají, aby pak následně ruce strkaly do úst.

Zdravé produkty nemusí být drahé

Jde samozřejmě jen o skromný výčet nebezpečných látek, může vám vak posloužit jako skvělý odrazový můstek do světa zdravější kosmetiky i drogerie. A vůbec nemusíte při jejich nákupu utratit doslova celou výplatu. Na webu Megakupon najdete množství slevových kódů a kupónů do svých oblíbených obchodů, které vám umožní ušetřit vždy, když to právě potřebujete. Využijte přehledného třídění do kategorií podle druhu poptávaných produktů anebo si v seznamu najděte přímo svůj oblíbený e-shop. Žádná registrace není potřeba, šetřit můžete začít okamžitě.

———–Komerční článek————

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here