Použití konopí v alternativní medicíně

konopi olej
Zdroj foto: envato

Výraz „alternativní“ nám napovídá, že se jedná o úplný protiklad medicíny, která je založena na důkazech. Do tohoto typu léčení jsou zahrnovány metody a postupy, které nebyly otestovány vědeckými metodami. Neznamená to, že metoda je neúčinná, ale pouze to, že není ověřena metodami současné vědy. Mnoho lidí tento typ léčení nepoužívá, protože se z větší části zakládá na rostlinných produktech, kterým lidé nevěří. Raději do sebe hodí chemickou tabletku, než aby se zajímali o jinou možnost léčby.

Pod pojmem „alternativní“ se většině lidí vybaví konopí a jeho nelegální pěstování, avšak není tomu tak. Existují i legální a méně známe produkty, jako je například cbd olej od Cibdol, který přináší mnoho zdravotních výhod. Léčebná síla konopí se zdá až neuvěřitelnou, proto bychom si mohli vyjmenovat pár věcí, které tato rostlina dokáže.

Léčba zeleného zákalu

Studie ukázala, že kouření marihuany snižuje nitrooční tlak a může být tedy velkým přínosem při léčbě zeleného zákalu.

Zvýšení kapacity plic

Tímto vezmou zavděk například profesionální sportovci, kteří si chtějí zvýšit kapacitu plic, aby mohli podávat maximální výkony. Podle studie z roku 2012 totiž marihuana nenarušuje funkci plic a může dokonce zvyšovat jejich kapacitu. Také je ale zajímavá tím, že pomáhá zvrátit karcinogenní účinky tabáku a zdravotní stav plic zlepší. Pokud se tedy chystáte přestat s kouřením kvůli svému zdraví, popřemýšlejte nad použitím konopí pro urychlení regenerace plic.

Zastavení šíření rakoviny

Jak již bylo zmíněno výše, marihuana pomáhá zvrátit karcinogenní účinky tabáku díky látce zvané kanabidiol. Při rakovině a jejím šíření vzniká gen s názvem ID-1 a rakovinné buňky vytvářejí více kopií tohoto genu, takže se nádor může nekontrolovatelně šířit. Vědci studovali buňky rakoviny prsu a po nasazení léčby konopím objevili, že se v buňkách výrazně snížila hodnota tohoto genu, díky čemuž se začala potlačovat tvorba rakovinných buněk a jejich rozšiřování se výrazně snížilo.

konopi
Zdroj foto: envato

Snížení bolesti při roztroušené skleróze

Při roztroušené skleróze mají pacienti bolestivé stahy ve svalech, které se úspěšně daří potlačit využitím konopí. Pacienti, na kterých byl tento druh alternativní medicíny testován, nereagovali na jiné druhy léčby, ale po kouření marihuany měli po pár dnech menší bolesti. THC se totiž váže na receptory v nervech a svalům se tím ulevuje. Pokud jste viděli film Nedotknutelní, mohli jste si všimnout toho, že paraplegikovi, kterému byla podána marihuana ve formě cigarety, se po pár minutách velmi výrazně ulevilo.

Zklidnění třesu u Parkinsonovy choroby

I zde kouření marihuany výrazně snižuje bolesti a třes a také zlepšuje spánek pacientům s Parkinsonovou chorobou. Zvláště kladně působí na jemnou motoriku, kterou jinak nejsou pacienti schopni ovládat kvůli nezvladatelnému třesu rukou.

Existuje obrovské množství dalších využití marihuany, které lze snadno vyhledat na internetu. Je to opravdu velice léčivá rostlina, pokud je užívána v přiměřeném množství. Pokud si chcete zvolit formu kouření, určitě vás bude, že česká vláda schválila příspěvek do výše 90 % ceny konopí pro léčebné účely. Pokud byste si ale přáli zůstat u jiného typu užívání konopí, měli byste vyzkoušet přípravky od společnosti Cibdol, kde jsou k dispozici různé formy užívání tohoto přípravku, jak jsou například olejíčky či gelové kapsle.

Alternativní medicína by se určitě neměla zatracovat, protože člověku nabízí spoustu výhod, které by se určitě nedostavily například při použití chemické tablety. Už to není jen o tom, že si zajdete k „bylinářce“, která vám dá pár usušených květin a uvidíte, co se stane. Alternativní medicína je zatím sice zatracována, ale doufejme, že to nebude dlouho trvat a začne se na ni v naší zemi nahlížet jako na konkurenci k tradiční medicíně, protože ať si každý myslí co chce, jsou na světě místa, kde se lidé dožívají vysokého věku bez ohledu na to, že nemají nejkvalitnější lékařskou péči. Je to z toho důvodu, že nezapomněli na léčivé dary matky přírody, které rostou všude kolem nás.

více informací: https://www.cibdol.cz/cbd-encyklopedie

—————-Sponzorovaný článek—————

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here