Tinktura z pupenů lísky pomáhá oslabeným plicím

liska
Zdroj foto: pixabay

Oslabené plíce – to je častý důsledek různých viróz, chřipek, zápalu plic, ale i prodělání covidu-19. Ovšem také na oslabené plíce máme osvědčené prostředky z přírody. Vyzkoušejte například tinkturu z pupenů lísky, kterou si můžete připravit již brzy na jaře.

Kdy pupeny lísky sbírat

Pupeny lísky můžete sbírat kdykoliv na jaře – od února do dubna, dokud nejsou rozvité. Sbírejte na čistých místech, bez blízkosti silnic, velkých měst a továren. Vždy dávejte ale také pozor na to, abyste lísce neotrhaly všechny pupeny nebo keř jinak nepoškodili.

Co budete ještě potřebovat

Kromě 2 hrstí čerstvých pupenů si připravte ještě 100 ml 60% lihu a 75 ml 85% glycerinu – obojí zakoupíte v lékárně.

cbd olej
Zdroj foto: envato

Jaký je postup

Pupeny rozdrtíme a naložíme do roztoku lihu a glycerinu, který jsme si předem připravili smícháním obou přísad. Uzavřeme a louhujeme na teplém místě asi 3 týdny. Každý den jednou protřepeme. Po uplynutí doby louhování přecedíme tinkturu do tmavé skleničky a uchováváme v chladu a temnu.

Použití

Tinkturu používáme v množství 5 až 15 kapek nakapaných do vody nebo čaje jednou denně. Tinktura je poměrně silná, a tak nikdy nepřekračujeme doporučené dávkování. Není úplně vhodná pro děti, těhotné a kojící ženy, kterým připravíme raději některý z bylinných čajů bez alkoholu.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here