Peeling na chodidla. Máme návod, jak si ho připravit doma

Pokud máte problém se ztvrdlou kůží na chodidlech, měli byste si aspoň jednou týdně dopřát peeling chodidel. Komerční prostředky nemusí být vždy šetrné jak k vaší kůži, tak ani k životnímu prostředí. Typicky například exfoliační činidlo (tedy pevná složka, která způsobuje „škrábání“ peelingu a odstraňování odumřelých buněk) může být v komerčních prostředcích tvořeno malými plastovými kuličkami! To je špatné životní prostředí, může to ale také ucpat váš odtok.

Peeling na chodidla

Z těchto důvodů je lepší, pokud si peeling vytvoříte doma sami. Příprava asi 8 dávek (720 gramů) vám zabere 5, maximálně 10 minut.

Ingredience:

  • 1 šálek mořské soli,
  • 1 lžíce olivového oleje,
  • 1 lžíce kokosového oleje,
  • 5 kapek čajovníkového (tea tree) esenciálního oleje,
  • 5 kapek mátového esenciálního oleje,
  • 5 kapek levandulového esenciálního oleje.

Pokyny:

  1. Mořskou sůl nasypte do větší nádoby. Přidejte olivový a kokosový olej. Dobře promíchejte vidličkou nebo lžící.
  2. Poté přidejte esenciální oleje. Opět pořádně promíchejte.
  3. Přísady přeneste do nádoby se vzduchotěsným víkem. Uchovávejte na chladném, tmavém místě, abyste pomohli zachovat přísady co nejdéle. Směs můžete dokonce nechat v ledničce.

Použití:

  1. Pokud chcete směs použít, jemně ji naneste na nohy a nechte 10-15 minut působit. Pokud směs nabíráte z nádoby lžičkou, nedávejte ji po nanesení zpět do nádoby, abyste zabránili růstu bakterií, protože směs neobsahuje žádné konzervační látky. Je lepší směs nanášet ve sprše nebo ve vaně, protože minimalizujete nepořádek. Vše, co z vašich nohou odpadne, jednoduše spláchnete a vše se rozpustí.
  2. Poté směs vmasírujte do chodidel, opláchněte teplou vodou a vysušte.
  3. Budete se cítit svěže. Poté ještě aplikujte hydratační krém a nechte jej vstřebat.
  4. Pokud je poškození na kůži chodidel velké, konzultujte použití peelingu se svým lékařem. Nečekejte rychlé výsledky – bude potřeba několik použití k úplnému odstranění problému.

 

Použité ingredience a jejich význam

Olivový olej

Olivový olej má protizánětlivé vlastnosti. Je to také antioxidant, poskytuje vitamín E a je to skvělý hydratační přípravek.

Kokosový olej

Kokosový olej je antimikrobiální a nabízí úžasné léčebné vlastnosti a působí skvělou hydrataci pokožky.

Čajovníkový (tea tree) esenciální olej

Esenciální olej z čajovníku je úžasný při léčbě pokožky! Pomáhá léčit jakýkoli zánět kůže a je antibakteriální. Je také účinný při odstraňování zápachu nohou.

Mátový esenciální olej

Mátový esenciální olej také pomáhá se snížením zápachu nohou. Navíc nabízí i uklidňující výhody, protože pomáhá uvolnit všechny svaly v nohou. Dodává pocit svěžesti.

Levandulový esenciální olej

Olej z levandule vám poskytne ještě hlubší pocit uvolnění a zároveň pomůže zmírnit bolesti.

Proč používat peeling na chodidla?

Unavené a bolestivé nohy patří mezi běžné stížnosti, zejména pro ty, kteří pracují celý den na nohou. Lepší prokrvení chodidel, kterého dosáhnete pomocí peelingu, vám pomůže rychleji se zbavit bolesti chodidel a navíc je zanechá hladké, jemné a krásnější. Pokud máte v blízkosti svého domu pláž, po které se můžete denně procházet, není nutné si peeling provádět. Chůze naboso v písku je také jemná exfoliace. Ale kdo z nás takový luxus má?

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here