Pár rad z ruského léčitelství

Východní léčitelství je svébytnou oblastí, ale to ruské je zase o trochu jiné než třeba čínské nebo indické. Vybrali jsme pro vás pár zajímavých, někdy i kuriózních rad, které rozhodně stojí za to v běžném životě vyzkoušet.

Při bolestech kloubů vsaďte na jalovec

Ať již máte jalovec ve své zahrádce, nebo si jeho plody, tzv. jalovčinky, opatříte jinde, stačí naložit 2 hrsti jalovčinek do litru vodky (nebo jiného tvrdého alkoholu). Necháte stát asi 14 dní, občas protřepete. Potom přecedíte a masírujete bolavé klouby. Prý to pomáhá i na studené nohy, které po masáži oblečete do teplých vlněných ponožek.

Jak se zbavit kamenů v ledvinách

Kamenů v ledvinách se prý dá zbavit i touto přírodní cestou: Umelete hrst mrkvových semínek, hrst fenyklových semínek a hrst semínek kopru. To vše zalijete vroucí vodou a necháte 15 minut stát. Poté přecedíte a pijete 2x denně, ráno a večer, nejlépe před jídlem. Doba kúry není omezena, můžete ji tedy držet tak dlouho, dokud se kamenů nezbavíte.

Černý bez pro dlouhověkost a očistu organismu

Kdo by nechtěl žít dlouho a být přitom zdravý? Nasbírejte si 2 hrsti plodů černého bezu (může být i sušený), zalijte litrem studené vody, přidejte med, přiveďte k varu a nechte vařit asi 5 minut. Poté sceďte a pijte ještě horké.

Polštářek proti nespavosti

Nachystáme si látkový polštářek a do něj dáme sušené bylinky v tomto složení: 1 díl chmelu, 1 díl kořene kozlíku, 1 díl meduňky a cca 0,5 dílu pelyňku. Polštářek si dáme večer pod hlavu.

Čaj na vysoký krevní tlak

1 díl vrbovky + 1 díl třezalky + 1 díl srdečníku zalijeme šálkem vroucí vody, necháme 15 minut stát. Poté scedíme a pijeme 3x denně před jídlem. Kúru dodržujeme asi 14 dní, pozor: kvůli třezalce nechodíme příliš na slunce.

Líbí se vám tyto rady z Východu?

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here