Jak se zbavit váčků pod očima?

Ať už je vám 20 let, nebo jste dospělý, poslední věc, kterou chcete, jsou váčky pod očima. Zatímco obvykle nejsou důvodem k jakémukoli poplachu, tmavé kruhy pod očima jednoduše způsobí, že se cítíte a vypadáte starší – něco, co nikdo nechce. Váčky (kruhy) pod očima, nejsou obvykle problém, který vyžaduje lékařskou péči, ale přesto se jich chceme zbavit. Jak na to?

Příčiny vzniku váčků pod očima

Pobyt chráněný před sluncem je jedním z nejlepších způsobů prevence a léčby očních váčků. Existuje mnoho příčin vzniku váčků pod očima, ale obecně kožní tkáně kolem očí oslabují a klesají, což způsobuje nahromadění tekutiny pod očima a vytváří zduřený vzhled.

Věci jako sezónní alergie, ekzémy, zadržování vody a spaní tváří dolů může váčky zhoršit, dědičnost hraje také roli. A nezapomínejme na některé druhy chování jako kouření, drogy a alkohol.

Naštěstí změnou určitých návyků a přijetím určitých způsobů života a stravování se můžete zbavit těch vaků pod očima. Pojďme trochu hlouběji.

12 způsobů, jak se zbavit váčků pod očima

Váčky pod očima jsou společným znakem zvyšujícího se věku u lidí. Ti se, možná kvůli vzniklým váčkům pod očima, necítí tak mladí jako kdysi. Normální tuk, který pomáhá podpořit oči, se někdy pohybuje do dolních víček, což způsobuje, že víčka vypadají nafouknutě. Navíc se v oblasti pod očima může hromadit tekutina, což zvyšuje otoky.

Jak se zbavit váčků pod očima? Existuje mnoho přírodních způsobů, které můžete udělat, od odstranění některých špatných návyků k domácím lékům, které mohou pomoci snížit vzhled vaků pod očima.

1. Postarejte se o své alergie

Pravděpodobně si dobře uvědomujete, že když nastává alergická reakce, vaše oči jsou napuchlé a vodnaté. Vyzkoušejte přírodní léky, jako jsou esenciální oleje na alergie, které vám pomohou zvládnout zachytit alergie ještě předtím, než začnou.

2. Vyhněte se soli

Sůl je nejčastěji spojena s vysokým krevním tlakem, ale víte, že sodík může způsobit zadržování tekutin a vést k otoku kolem očí? Pokud používáte sůl, použijte čistou himalájskou mořskou sůl a jen v malém množství. Vyhněte se slaným jídlům, jako je pizza a polévky. Vybírejte čerstvou zeleninu, zejména celer, která pomůže omezit vaši touhu po soli!

3. Cvičte proti váčkům pod očima

Cvičení je přirozený způsob, jak snížit známky stárnutí a může podpořit mladistvou kůži. Oblast kolem vašich očí bude mít prospěch ze speciálních cvičení na obličej. Například jóga pro tvář zahrnuje pomalé cvičení svalů obličeje, které pomáhají tónovat a utahovat je.

4. Jaká je vaše pozice spánku?

Spánek na zádech může zabránit gravitaci, aby způsobila tvorbu tekutiny kolem očí. Zvažte přidání dalšího polštáře pod hlavu, ale ujistěte se, že je to polštář, který je účinný pro dobrý spánek – pokud nemůžete spát, může to napomoci vzniku tmavých kruhů pod očima.

5. Předtím, než jdete do postele, odstraňte make-up

Zanechání očního make-upu může dráždit vaše oči, způsobit zadržování vody a vést k napuchnutí.

6. Omezte nebo odstraňte alkohol

Alkohol dehydruje vaše tělo a pokožku. Tato dehydratace může způsobit, že jemná oblast kolem vašich očí se zdá být tmavá. Alkohol může také způsobit krvavé, unavené oči. Neužívejte více než jednu sklenici alkoholu denně. Naopak pití vody způsobuje, že se budete cítit čerstvěji, vaše oči budou otevřené, příjemné a vaše kůže kolem očí bude zářit, protože budou více hydratovány.

7. Omezte kouření

Věděli jste, že kouření cigaret způsobuje vysychání kůže a oslabuje pokožku na tváři stejně jako se tomu děje na celém těle? Také způsobuje předčasné stárnutí kolem očí. Chemikálie, které se nacházejí v cigaretách, jsou toxické a mohou způsobit podráždění kolem očí, což může vést ke vzniku tmavých kruhů nebo pytlů kromě vrásčitého vzhledu.

8. Zkuste studenou kompresi

Pokud jsou vaše oči opuchnuté a nafouklé, zkuste studenou kompresi. To nejen pomůže snížit nafouklé oči, ale může být velmi uvolňující, což přispívá k mladistvému ​​vzhledu. Můžete toho dosáhnout použitím chladných lžící na očích, plátky okurky nebo dokonce chlazených, navlhčených čajových pytlů s přidanou kapkou levandule.

9. Dávejte pozor na slunce

Přehnaný pobyt na slunci může způsobit, že se pokožka kolem očí zahalí a vrásčí a způsobí dehydrataci pokožky. Minerální nebo domácí opalovací krém, dobré sluneční brýle chráněné proti UV záření a klobouk mohou dělat zázraky, které pomáhají chránit tvář před těmito škodlivými paprsky.

10. Mějte svůj korektor po ruce

Tmavé kruhy můžete často skrýt pomocí korektoru. K dispozici jsou minerální možnosti, ale můžete si také vyrobit vlastní korektor doma. Nepoužívejte ho však příliš mnoho. Chcete, aby na kůži vypadal přirozeně. Příliš mnoho korektoru způsobí, že tmavé kruhy, vrásky a krepová kůže jsou prominentnější.

11. Používejte všestranný oční krém

Vzhledem k tomu, že stárnutí zpravidla způsobuje dehydrataci pokožky kvůli nedostatku kolagenu, je nezbytné zvlhčení. Existuje spousta krémů, ale doporučuji domácí oční krém.

12. Získejte více kolagenu ze své stravy

Kolagen je nejhojnější protein v našem těle. Najdete ho v našich svalech, kostech, kůži a šlachách. Dává pokožce sílu a pružnost a pomáhá nahradit odumřelé kožní buňky. Produkce kolagenu našeho těla se přirozeně zpomaluje. Vyzkoušejte výživu z kuřecích kostí nebo doplňky kolagenu, jako práškový kolagenový prášek, který zvyšuje příjem kolagenu.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here