Nejlepší substráty pro bylinky. Zvolte ten nejvhodnější

Jestli s pěstováním bylinek teprve začínáte, pak si možná lámete hlavu nad tím, jaký jim vlastně zvolit substrát. Bylinky jsou v tomto ohledu poměrně nenáročné, zvláště ty pocházející ze Středomoří, které jsou zvyklé na chudé půdy. Ovšem vy máte hned několik možností.

Koupit hotový substrát

Jednou z nejjednodušších je koupit hotový substrát určený pro bylinky. Prodávají se běžně v zahradnictvích a hobby marketech, jen se ujistěte, že obsahují pouze organická hnojiva (viz náš článek o hnojení bylinek).

Vyrobit si vlastní substrát

Jste-li zahrádkářem tělem i duší, pak si možná vlastní substráty mícháte sami. Je to nejjistější způsob, jak dokonale vědět, co který substrát přesně obsahuje a v jaké kvalitě. Na bylinky existují dva možné doma vyrobené substráty, které vás naučíme.

  • Kompost + písek + zemina

Tento substrát obsahuje 3 ingredience, které jsou běžně dostupné. Zeminu můžete mít koupenou, nebo ji vzít ze záhonu. Ingredience dáváme v poměru cca 1:1:1 a důkladně promícháme. Je vhodný pro všechny druhy bylinek.

  • Rašelina + křemičitý písek + organická hnojiva

Další ze 3 ingrediencí, tentokrát pro bylinky, které mají raději kyselejší půdu (vřes, borůvka, brusinka a vůbec bylinky původem z lesa). Všechny tři suroviny budeme muset zakoupit, ovšem smícháme si je sami, v poměru 1:1:1 až 2:2:1.

Naplnění květináče (nejen) substrátem

Při pěstování bylinek v květináči dbáme na to, abychom na dně květináče udělali malou drenážní vrstvu. Můžeme na ni použít drobné kamínky, oblázky, úlomky cihel, nebo dokonce střepy ze starších květináčů. Tato vrstva je důležitá pro pozdější odvod přebytečné vody, aby nám bylinky nezahnívaly. Na drenážní vrstvu dáme vrstvu substrátu č. 1 nebo 2 podle druhu bylinky, kterou budeme pěstovat. Nepěchujeme, musí být lehký a propustný. Na tuto vrstvu položíme semínka bylinky, lehce přimáčkneme a zasypeme již jen asi 1 cm substrátem. Ihned zalijeme.

Mícháte si substráty na různé rostliny sami?

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

 

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků
Loading
Sticky
Popis:

Známí čeští biohackeři z codeoflife.cz pro tento eshop vybírají nejzajímavější produkty, které sami používají. Pokud si přečtete články či studie o konkrétním doplňku a nevíte, zda-li jsou validní a doplněk skutečně efektivní, nebo kterou značku si vybrat, tak uplife.cz už tímto zkoumáním prošel a vybral za vás. Uplife pro vás vybírá to, co opravdu funguje z přehlceného trhu s doplňky stravy.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Specializovaný internetový obchod na prodej čerpadel a čerpací techniky. Ponorná čerpadla, čerpadla do studní a vrtů, oběhová čerpadla, kalová čerpadla, domácí vodárny. Nádrže na vodu, zavlažovací technika. Návrhy čerpadel a řešení na míru.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Ošatka.cz je to pravé místo pro nákupy poctivých potravin od prověřených dodavatelů a inspirací pro zdravé vaření a pečení. V našem sortimentu myslíme na vegetariány, vegany, bezlepkáře i vyznavače raw food. Rozmazlujeme přírodní kosmetikou bez přidané chemie a vybavíme domov produkty pro ekologickou domácnost.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Jsme vaše zdravá výživa na internetu. Kvalita je u nás na prvním místě. Produkty jako ořechy, sušené ovoce, semínka nebo směsi vyrábíme pod svou vlastní značkou NUTSMAN, ale také vám přinášíme potraviny od Českých a zahraničních výrobců. Vše skladem, rychlá expedice, výhodné ceny, ekologické balení a osobní přístup - to je NUTSMAN
 

nabídka produktů

 

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here