Vytvořte si vlastní matující pudr na obličej

Pokud nosíte make-up, pak už jste se jistě zamysleli nad tím, že byste si mohli vyrobit svůj vlastní make-up. Matující pudr dodává vašemu make-upu hladký a dokonalý vzhled, pomáhá zakrýt nedostatky pleti a snižuje výskyt trhlin tam, kde máte vrásky. Avšak matující pudr na obličej musí obsahovat kvalitní složky a je třeba ho používat správným způsobem.

Co nepoužívat?

Než si uvedeme samotný návod na to, jak si takový matující pudr na obličej vyrobit, je dobré vědět, co byste neměli používat. Při výrobě pudru doporučujeme vyhnout se sodě na pečení, mouce nebo kukuřičnému škrobu. Tyto prášky nemají potřebnou měkkost, která umožňuje hladký vzhled. Zato prášek z arrowroot se skvěle hodí. Můžete ho sehnat v obchodech se zdravým zbožím nebo online. Arrowroot můžete použít také na výrobu vlastních očních stínů, řasenky či očních linek!

Jak prášek používat?

Množství prášku v receptu uvedeném níže se dá pozměnit. Avšak pokud si nepřejete plné pokrytí, které znamená těžký, nepřirozený vzhled, vyhněte se použití nadměrného základního prášku. Existuje spousta minerálních prášků, které jsou skvělé, ale jsou určeny jako náhrada za střední krytí.

Jsou lisované prášky a volné prášky. Vybírejte volné prášky, a to buď průsvitné, nebo barevné. Lisované prášky se taktéž dají použít, avšak přidávají trošku větší pokrytí kvůli pojivům, které obsahují. Průsvitné prášky jednoduše pomáhají nastavit základ tak, aby zůstal na svém místě po celý den, minimalizují póry a jemné linie a absorbují oleje tak, abyste eliminovali vzhled mastné pleti. Na druhou stranu, pokud chcete trochu více pokrytí, použijte tónovanou verzi. Odstíny se mohou lišit.

Návod na přípravu vlastního matujícího pudru

Ingredience:

  • ½ šálku prášku arrowroot.
  • 1-3 lžičky kakaového prášku (přidávejte postupně, dokud nezískáte vámi požadovaný odstín, který je podobný vaší pleti).
  • 1-3 lžičky mletého muškátového oříšku (přidávejte v malém množství, dokud nedosáhnete odstínu, který je podobný vaší pokožce).
  • 2 kapky esenciálního oleje z pelargónie.

Postup:

  1. Na začátek dejte do větší misky prášek arrowroot. To je právě ta složka, která vašemu pudru dodá hedvábnou hladkost. Neobsahuje žádné chemikálie a při výrobě tohoto prášku se nevyužívají vysoké teploty. Arrowroot má navíc antiseptické vlastnosti, čímž vlastně při nošení make-upu napomáháte zdraví své pokožky.
  2. Nyní je čas přidat kakaový prášek a muškátový oříšek. Oba tyto prášky dodají průsvitný efekt a navíc vám pomohou dosáhnout odstínu vaší pokožky. Oba dva přidávejte postupně, abyste dosáhli co nejpodobnějšího vzhledu. Kakao obsahuje antioxidanty, které jsou pro pokožku skvělé. Muškátový oříšek skvěle voní a je také antibakteriální.
  3. Posledním krokem je přidání esenciálního oleje. Ten je opět prospěšný pro vaši pleť, projasní pokožku a bojuje proti zánětu.
  4. Smíchejte všechny ingredience dohromady. Poté výslednou směs přesypte do nádobky. Pokud máte skleněnou nádobku, použijte ji – neobsahuje žádné chemikálie, které by se mohly do výsledné směsi uvolňovat.

Jak používat vlastní matující pudr?

Ujistěte se, že váš výsledný pudr je hladký. Aplikujte jej rovnoměrně. Pro nejlepší výsledky nepoužívejte pudr, který není úplně suchý. Jakákoli vlhkost může způsobit hromadění pudru a jeho hrudkování na pleti. K nanášení pudru používejte kosmetický štětec. Ten skladujte vždy tak, aby byl čistý a nekontaminovaný.

 

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here