Recept na domácí čisticí prostředek na obličej proti akné

  Čisticí prostředky na obličej si kupuje snad každá žena. Nezáleží na tom, zda používá make-up nebo ne – zbavit se nečistot, které jsme přes den nachytali na obličej, je nutností. Kupované prostředky ale mohou být plné chemikálií. Když si navíc připočtete to, že váš vlastní prostředek na obličej může být proti akné navíc, máme jasno. Vyrobíme si domácí čisticí prostředek na obličej.

Jak používat éterické oleje na akné

Topické použití – Nejlepší způsob, jak používat éterické oleje na akné, je aplikovat 2-3 kapky lokálně na oblast, která vás znepokojuje. Tyto oleje jsou bezpečné pro čisté nebo přímé použití, ale mohou být také kombinovány s nosným olejem, jako je jojobový nebo kokosový olej. Při použití kokosového oleje pro zdraví pokožky si všimnete překvapivých přínosů. Kokosový olej hydratuje pokožku a je schopen proniknout pokožkou na hlubší úroveň, než váš průměrný produkt, protože má nízkou molekulovou hmotnost. Jojobový olej je také prospěšný nosný olej, který zvyšuje zdraví pokožky tím, že pracuje jako ochranná a čisticí látka. Je bohatý na jód a bojuje proti růstu škodlivých bakterií, které vedou k poškozování pleti. Může také urychlit proces hojení a snížit kožní léze.

Čisticí prostředek pro jasnou pokožku bez akné

Tento prostředek na obličej je plný probiotik, které povzbuzují pokožku a zabíjejí bakterie způsobující akné. Smíchejte následující složky:

  • 1 lžíci kokosového oleje,
  • 3 lžíce medu,
  • 1 lžíci jablečného octa,
  • 20 kapek tea tree oil,
  • 2 kapsle živých probiotik.

Smíchejte přísady dohromady a promíchejte ručním mixérem. Pak směs nalijte do vhodné láhve a uchovávejte ji na chladném místě.

Přírodní léčba jizev po akné

Pro přirozené ošetření jizev po akné si připravte pastu smícháním následujících složek:

  • 2 lžičky medu,
  • 3 kapky levandulového oleje,
  • 3 kapky oleje z čajovníku,
  • 3 kapky frankincense oleje.

Umyjte a osušte obličej, aplikujte pastu a nechte ji hodinu působit. Poté opláchněte.

Potenciální vedlejší účinky

Tyto čtyři éterické oleje pro akné jsou bezpečné a účinné. Je třeba mít na paměti, že se jedná o dlouhodobou léčbu, takže nečekejte viditelné účinky hned po prvním použití. Pokud máte citlivou pokožku, před topickou aplikací zřeďte esenciální oleje nosným olejem. Rovněž se vyvarujte vystavení přímému slunečnímu záření při léčbě akné esenciálními oleji. UV záření může zvýšit citlivost pokožky a může způsobit podráždění pokožky nebo zarudnutí. Pokud by některý z těchto silných olejů způsoboval podráždění pokožky, nepoužívejte tento olej; vyzkoušejte místo toho jemnější olej jako levandulový. bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here