Med ze smrkových výhonků pomáhá a to hlavně na průduškový kašel

Že jste ještě nikdy neslyšeli o medu ze smrkových výhonků? Tak pokud máte doma dítko, které často trpí průduškovým kašlem, pak zbystřete pozornost. Med ze smrkových výhonků je to totiž výborný prostředek, který při pravidelném užívání opravdu pomůže a průduškový kašel zmizí jako mávnutím kouzelného proutku.

I když ani já jsem tomu ze začátku příliš nevěřila, asi před 3 lety jsem poprvé tento med zkusila uvařit, a od té doby jej vařím každoročně, protože dávku z loňského roku vždy stihneme spotřebovat ;-)

Kdy výhonky sbírat?

Nejdůležitější je nepromeškat správnou dobu na trhání smrkových výhonků. Každý rok to může být lehce odlišné, záleží na tom, kdy skončí zima a začne teplejší počasí. Výhonky totiž musejí mít délku maximálně 5 cm a přitom by se neměly sbírat po 15. květnu. A samozřejmě musí být slunečné a suché počasí. Někdy je to trochu oříšek, ale zatím se mi vždy podařilo najít den, kdy bylo vhodné výhonky natrhat.

Jak se vaří med?

Výhonky první den zalijeme vodou, aby byly ponořené, přidáme na kolečka nakrájený citron (můžeme nahradit limetkou nebo kyselinou citronovou) a přivedeme k varu. Vaříme 20 minut. Odstavíme a necháme zakryté stát do druhého dne. Druhý den přecedíme, přidáme cukr (0,5 kg cukru na litr vody), přivedeme k varu a vaříme cca 2 hodiny, než nám med zhoustne. Poté plníme do čistých sklenic, otočíme dnem vzhůru na 5 minut, potom obrátíme zpět a necháme vychladnout. Sklenice popíšeme a uchováváme v suchu, není potřeba lednička.

Jak med používat?

Jsou 2 možnosti, jak dětem podávat smrkový med. Jednou z nich je, že jim jej budeme podávat přímo na lžičce, můžeme až 3x denně. Některé děti mají tento med rády, jiným může vadit jeho neobvyklé aroma. V tom případě jim můžeme dávat med do čaje, teplého mléka apod., protože tam se vůně i příchuť poněkud zjemní.

Tak vám přejeme, ať se vaše dítko zbaví průduškového kašle jednou provždy!

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků
Loading
Sticky
Popis:

Známí čeští biohackeři z codeoflife.cz pro tento eshop vybírají nejzajímavější produkty, které sami používají. Pokud si přečtete články či studie o konkrétním doplňku a nevíte, zda-li jsou validní a doplněk skutečně efektivní, nebo kterou značku si vybrat, tak uplife.cz už tímto zkoumáním prošel a vybral za vás. Uplife pro vás vybírá to, co opravdu funguje z přehlceného trhu s doplňky stravy.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Specializovaný internetový obchod na prodej čerpadel a čerpací techniky. Ponorná čerpadla, čerpadla do studní a vrtů, oběhová čerpadla, kalová čerpadla, domácí vodárny. Nádrže na vodu, zavlažovací technika. Návrhy čerpadel a řešení na míru.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Ošatka.cz je to pravé místo pro nákupy poctivých potravin od prověřených dodavatelů a inspirací pro zdravé vaření a pečení. V našem sortimentu myslíme na vegetariány, vegany, bezlepkáře i vyznavače raw food. Rozmazlujeme přírodní kosmetikou bez přidané chemie a vybavíme domov produkty pro ekologickou domácnost.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Jsme vaše zdravá výživa na internetu. Kvalita je u nás na prvním místě. Produkty jako ořechy, sušené ovoce, semínka nebo směsi vyrábíme pod svou vlastní značkou NUTSMAN, ale také vám přinášíme potraviny od Českých a zahraničních výrobců. Vše skladem, rychlá expedice, výhodné ceny, ekologické balení a osobní přístup - to je NUTSMAN
 

nabídka produktů

 

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here