Mateří kašička. Víte, jaké má léčivé účinky a co všechno obsahuje?

 

Mateří kašička je látka, která je vylučována včelami medonosnými. Používá se k výživě larv a dospělé královny. Mateří kašička se skládá z 60-70 procent vody, z 12 procent bílkovin, z 12-15 procent sacharidů a 5-6 procent tuků. Obsahuje také řadu vitamínů – vitamín B1, vitamín B2, vitamín B6, niacin, kyselinu pantotenovou, kyselinu listovou a stopové množství vitamínu C.

Doporučené denní množství mateří kašičky je mezi 500 a 3000 mg denně.

Vědci již dlouhou dobu studovali tuto jedinečnou látku a zjistili, že má pro zdraví mnoho přínosů. Níže uvádíme některé z přínosů mateří kašičky:

Nižší hladina cholesterolu

Vysoký cholesterol je stav, který postihuje téměř 40 procent dospělé populace. Pokud se ponechá neléčen, může způsobit mrtvici a/nebo infarkt. Byla provedena studie, která se týkala dvou skupin dobrovolníků. Polovina dobrovolníků dostala šest gramů mateří kašičky, zatímco druhá polovina dostala placebo. Výsledky studie ukázaly, že dobrovolníci, kterým byla podána mateří kašička, dokázali snížit jejich celkový cholesterol a LDL o několik bodů.

Pomáhá podpořit plodnost žen

Neplodnost je problém, který postihuje přibližně 10 procent žen. Ovulární dysfunkce je nejčastější příčinou ženské neplodnosti. Mateří kašička může pomoci zvýšit plodnost ženy zvýšením kvality vajíček a zlepšením celkového reprodukčního zdraví.

Snižuje symptomy PMS

Změny nálady, nadýmání, bolesti hlavy a únava jsou některé z nejčastějších příznaků PMS. Premenstruační syndrom, který je také označován jako PMS, je stav, který postihuje více než 50 procent žen. Existují důkazy, které naznačují, že mateří kašička může pomoci zmírnit některé příznaky PMS.

Může pomoci při léčbě bakteriálních infekcí

Antibiotika jsou třída léků, která jsou běžně předepisována k léčbě bakteriálních infekcí. Mateří kašička obsahuje kyselinu 10-hydroxy-2-decenovou nebo (10-HDA), což je přirozené antibiotikum.

Má protizánětlivé vlastnosti

Zánět je přirozený proces, který se objevuje, když tělo detekuje škodlivý podnět. Chronický zánět může vést k řadě zdravotních problémů, pokud je ponechán neléčený. Mateří kašička má protizánětlivé vlastnosti.

Pomůže zpomalit proces stárnutí

Většina lidí se snaží o delší život, ale nikdo nechce vrásky, věkové skvrny a šedivé vlasy. Mateří kašička může pomoci zpomalit proces stárnutí. Bylo prokázáno, že zvyšuje produkci kolagenu a podporuje zdravější pokožku. Mateří kašička může také pomoci při hojení zranění na kůži.

Snížení hladiny cukru v krvi

Diabetes je stav, který postihuje zhruba osm procent populace. Klíčem k řízení cukrovky je udržet hladinu cukru v krvi ve zdravém rozmezí. Mateří kašička pomáhá snižovat hladinu cukru v krvi. V Německu byla provedena studie zahrnující 20 dobrovolníků. Dobrovolníci podstoupili orální test glukózové tolerance a dostali 20 gramů mateří kašičky. Po podání kašičky podstoupili druhý orální test tolerance glukózy. Výsledky studie byly, že hladina cukru v krvi účastníků byla po orálním testu tolerance glukózy mnohem nižší.

 

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků
Loading
Sticky
Popis:

Známí čeští biohackeři z codeoflife.cz pro tento eshop vybírají nejzajímavější produkty, které sami používají. Pokud si přečtete články či studie o konkrétním doplňku a nevíte, zda-li jsou validní a doplněk skutečně efektivní, nebo kterou značku si vybrat, tak uplife.cz už tímto zkoumáním prošel a vybral za vás. Uplife pro vás vybírá to, co opravdu funguje z přehlceného trhu s doplňky stravy.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Specializovaný internetový obchod na prodej čerpadel a čerpací techniky. Ponorná čerpadla, čerpadla do studní a vrtů, oběhová čerpadla, kalová čerpadla, domácí vodárny. Nádrže na vodu, zavlažovací technika. Návrhy čerpadel a řešení na míru.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Ošatka.cz je to pravé místo pro nákupy poctivých potravin od prověřených dodavatelů a inspirací pro zdravé vaření a pečení. V našem sortimentu myslíme na vegetariány, vegany, bezlepkáře i vyznavače raw food. Rozmazlujeme přírodní kosmetikou bez přidané chemie a vybavíme domov produkty pro ekologickou domácnost.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Jsme vaše zdravá výživa na internetu. Kvalita je u nás na prvním místě. Produkty jako ořechy, sušené ovoce, semínka nebo směsi vyrábíme pod svou vlastní značkou NUTSMAN, ale také vám přinášíme potraviny od Českých a zahraničních výrobců. Vše skladem, rychlá expedice, výhodné ceny, ekologické balení a osobní přístup - to je NUTSMAN
 

nabídka produktů

 

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here