Maska na černé tečky

Někteří lidé mají to štěstí, že nemají problematickou pleť. Ostatní (a je jich bohužel většina) mají určité problémy s pletí. Některé trápí běžné akné, jiné zase černé tečky. Černé tečky jsou nevzhledné, ale mohou být také známkou alergie na určité potraviny nebo nějakého jiného problému.

Co jsou černé tečky?

Maz, který se shromažďuje na povrchu pokožky v kombinaci s mrtvými kožními buňkami a bakteriemi (které mohou pocházet z nečistot a znečištění) – tvoří to, čemu říkáme černé tečky. Ty blokují póry a mohou kvůli jejich ucpání způsobit nepatrné ranky. Vyskytují se také v důsledku nadměrné sekreci kožního mazu, který se shromažďuje v otevřených pórech. Obvykle mají na začátku žlutou/hnědou barvu, ale protože se sbírají uvnitř pórů, tyto póry oxidují a způsobují zčernání.

Výskyt černých teček

Černé tečky se vyskytují kdekoli na obličeji, nejčastěji kolem nosu, po stranách nosu a na tvářích, ale také na zádech. Zbavit se černých teček můžeme několika způsoby – buďto můžete odstraňovat již vzniklé tečky prostřednictvím peelingů, anebo zamezit jejich vzniku s pomocí masky, která zbavuje pleť nečistot a uzavírá otevřené póry. Takovou masku si snadno můžete připravit doma.

Maska na černé tečky

Celkový čas na přípravu činí pouhých 5 minut a tato připravená dávka vám vystačí na 1-2 použití. Ingredience:

Příprava:

  1. Ohřejte 1/8 šálku vody. K této vodě přidejte mátový esenciální olej.
  2. Poté přidejte želatinu a dobře promíchejte.
  3. Přidejte frankincense esenciální olej. Promíchejte.
  4. Nakonec vmíchejte kurkumu a dobře promíchejte.

Použití: Aplikujte na problematické části obličeje, nebo na celý obličej. Masku nechte uschnout (trvá to cca 15 minut) a poté ji sloupněte. Opláchněte teplou vodou.

Použité ingredience a jejich význam

Mátový esenciální olej

Mátový olej má úžasný přínos pro vaši pokožku. Oživuje a poskytuje antimikrobiální vlastnosti, které pomáhají zbavit se těchto černých oblastí kůže.

Želatina

Želatina (klidně ta, kterou používáte na dezerty) obsahuje aminokyseliny, které naše tělo potřebuje. Navíc zahrnuje bílkoviny, které se nacházejí v kolagenu, což znamená regeneraci buněk, minimalizaci vrásek a zdravou barvu tváře. Díky želatině také masku jednoduše sloupnete.

Frankincense esenciální olej

Kadidlovník, že kterého je tento olej vyroben, bojuje proti akné. Obsahuje adstringentní vlastnosti, které ochrání buňky pokožky a zároveň snižují vzhled velkých pórů, zpomalují proces stárnutí a dokonce dotahují a zvedají pokožku.

Kurkuma

Kurkuma má protizánětlivé vlastnosti, pomůže nejen snížit vzhled černých teček, ale může jim zabránit. Také antioxidanty v ní pomáhají udržet pokožku elastickou a dávají ji mladistvou záři. bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here