Sirup na alergie z české zahrádky

Potýkáte se s nepříjemnými projevy alergií, a lhostejno, zda jde o ty potravinové, pylové nebo třeba zvýšenou citlivost na prach a roztoče? Stačí si vzít na pomoc vhodné bylinky v čele s kopřivou, které organismus pročistí a pomohou mu rychleji regenerovat. Neslibujeme vám, že alergie odezní zcela, mohou však být lépe zvládnutelné a ne tak intenzivní.

bezový květ sirup

Sirup na alergii patří do kategorie bylinkových specialit. Patří k prostředkům podporujícím zotavení, zmírnění nepříjemných projevů nepřiměřené reakce organismu a posílení ducha. Voňavý sirup potěší mysl, vzpruží ducha a posílí imunitu. Navíc ho můžete s úspěchem použít na doplnění pitného režimu. Zabijete tak hned dvě mouchy jednou ranou.

Kopřivovo-bezinkový sirup na alergie – recept

Navíc oproti sirupům z obchodů neobsahuje žádná umělá éčka. Na první pohled je sice velmi sladký, ovšem naředíte-li ho do sklenice s vodou, nemusíte se o svou linii nijak obávat. A co budete k jeho přípravě potřebovat?

Bylinky:

  • 20 gramů sušených kopřivových listů
  • 20 gramů sušených bezových květů
  • 15 gramů sušených květů světlíku lékařského
  • 10 gramů sušených listů jitrocele lékařského
  • 5 gramů sušeného fenyklu

Další ingredience:

  • 250 gramů pískového cukru
  • 250 ml nejlépe kojenecké vody
  • šťáva z jednoho středního citronu

Nejdřív na mírném plameni uveďte vodu k varu, přidejte cukr a svařte dohromady. Cukr se musí dokonale rozpustit. Než se tak stane, nasypte všechny bylinky do hmoždíře a rozdrťte je. Čím jemněji se vám to podaří, o to lepší bude výsledek.

Náš tip: Pokud nemáte sušený fenykl, použijte semena. Ty však rozdrťte zvlášť, jinak se ztratí mezi ostatními bylinkami a pořádně se nerozdrtí.

Hrnec se základem sirupu odstavte z ohně a nasypte do něj bylinky. Lehce zamíchejte, aby se všechna bylinková drť řádně ponořila. Dobře zakryjte (doporučujeme pokličku a její následné utěsnění potravinovou fólií). Nechte louhovat, dokud sirup zcela nevychladne. Nakonec přimíchejte citronovou šťávu.

Náš tip: Doporučujeme použít šťávu z biocitronu, ve kterém nejsou žádné pesticidy ani další nežádoucí látky. V žádném případě ho nenahrazujte limetkou, sirup by pak byl příliš ostrý!

Teprve poté tekutinu opatrně sceďte, přelijte do lahve a uložte do lednice. Tady vydrží přibližně tři týdny, pokud ho tedy nespotřebujete dřív. 5 polévkových lžic sirupu rozmíchejte ve sklenici vody a vypijte. Opakujte nejvýše 3x denně. Kúru lze užívat dlouhodobě. Začněte s ní pokud možno v období, kdy jsou projev alergie nejmírnější. Organismus v té době není tak podrážděný a rychleji zareaguje na nabízené čistící a posilující látky.

Náš tip: Aby sirup v lednici vydržel co nejdéle, uzavřete ho dobře těsnícím víčkem a odebírejte vždy dobře omytou lžící. Jakmile se na jeho povrchu začnou objevovat bublinky, změní barvu nebo chuť, je zkažený. Neužívejte ho.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here