Bylinkové koření. Jaké jsou ty nejznámější a jaké mají léčivé účinky?

Všichni známe různé druhy bylinek, které používáme jako koření na dochucení pokrmů či jako pomocníky v nemoci. Bylinky se nejčastěji uplatní v době nachlazení, na zažívací a střevní potíže či na potíže nervového původu a nespavost. Hodně bylinek je úzce specializovaných a jejich použití se zaměřuje na potíže s konkrétními orgány, jako je např. žlučník, slinivka, játra aj.

bylinky koreni

Méně už se ví o tom, že i koření je bylinkou, a i ono může pomoci při různých nemocech a zdravotních potížích. Podívejme se blíže na nejznámější koření a jeho léčivé účinky.

Vanilka

O vanilce málokdo ví, že její užívání působí jako antidepresivum a její vliv na lidský mozek dokáže navodit pocit uvolnění. Též povzbuzuje srdeční činnost a podporuje krevní oběh.

Skořice (Skořicovník)

Skořice by v domácí bylinkové lékárničce rozhodně neměla chybět. Má antibiotické účinky, a jako silný antioxidant velmi příznivě ovlivňuje imunitu organizmu.

Pepř (Pepřovník)

Pepř především podporuje trávení a traduje se o něm, že vzbuzuje touhu po sexu.

V lékařství se uplatní zejména pepř kajenský, který obsahuje mnoho živin. Užíváme-li jej pravidelně, podpoříme krevní cirkulaci a celkový zdravotní stav.

Chilli (Chilli paprika)

Paprika je cenným zdrojem vitamínu C, minerálních solí a stopových prvků důležitých pro lidský organismus. Zvyšuje vylučování slin, žaludečních šťáv, a tím zlepšuje stravitelnost potravy.

Chilli též obsahuje velké množství beta – karotenu, který se v těle mění na vitamín A, a tím posiluje zrak, zdraví sliznic či močového ústrojí.

Bylinky – koření nám tedy mohou pomoci ke zlepšení našeho zdraví, ale nesmíme zapomínat, že každý na jejich požití reagujeme jinak. Pro někoho je paprika těžko stravitelná, někdo má na danou látku alergii, a tak musíme být velmi pozorní, abychom svému tělu spíše neublížili.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků
Loading
Sticky
Popis:

Známí čeští biohackeři z codeoflife.cz pro tento eshop vybírají nejzajímavější produkty, které sami používají. Pokud si přečtete články či studie o konkrétním doplňku a nevíte, zda-li jsou validní a doplněk skutečně efektivní, nebo kterou značku si vybrat, tak uplife.cz už tímto zkoumáním prošel a vybral za vás. Uplife pro vás vybírá to, co opravdu funguje z přehlceného trhu s doplňky stravy.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Specializovaný internetový obchod na prodej čerpadel a čerpací techniky. Ponorná čerpadla, čerpadla do studní a vrtů, oběhová čerpadla, kalová čerpadla, domácí vodárny. Nádrže na vodu, zavlažovací technika. Návrhy čerpadel a řešení na míru.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Ošatka.cz je to pravé místo pro nákupy poctivých potravin od prověřených dodavatelů a inspirací pro zdravé vaření a pečení. V našem sortimentu myslíme na vegetariány, vegany, bezlepkáře i vyznavače raw food. Rozmazlujeme přírodní kosmetikou bez přidané chemie a vybavíme domov produkty pro ekologickou domácnost.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Jsme vaše zdravá výživa na internetu. Kvalita je u nás na prvním místě. Produkty jako ořechy, sušené ovoce, semínka nebo směsi vyrábíme pod svou vlastní značkou NUTSMAN, ale také vám přinášíme potraviny od Českých a zahraničních výrobců. Vše skladem, rychlá expedice, výhodné ceny, ekologické balení a osobní přístup - to je NUTSMAN
 

nabídka produktů

 

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here