Konopný olej je výbornou pomůckou jak v kosmetice, tak v léčitelství

konopny olej
Zdroj foto: envato

Konopný olej se asi vybaví každému, kdo o léčivých účincích konopí slyšel. Ano, konopný olej je zastudena lisovaný olej ze semínek konopí a má opravdu zajímavé účinky. Jakmile jednou konopný olej použijete, již ho nebudete chtít vyměnit za žádný jiný.

Co je to konopný olej

Konopný olej je zastudena lisovaný olej ze semen konopí. Takový olej neobsahuje žádné přidané látky, konzervační látky ani umělá barviva. Naopak obsahuje 75 % nenasycených mastných kyselin (někdy i více) a v jeho obsahu najdeme jak omega 3, tak i omega 6 mastné kyseliny.

Vnitřní použití

Vnitřně můžete olej používat například v kuchyni, používá se zastudena, například do salátu, pomazánek, tvarohu apod.

I mimo vlastní vaření můžete olej používat vnitřně (na lžičku, nebo pomocí přiloženého kapátka) například pro posílení obranyschopnosti, pro posílení srdeční činnosti, pro léčení cukrovky 1. i 2. typu (snižuje obsah cukru v krvi), pro snižování škodlivého cholesterolu.

olej z konopi
Zdroj foto: envato

Vnější použití

Samotný olej léčí neduhy pokožky, jako je akné, lupénka, spáleniny od sluníčka, alergické projevy na pokožce.

Dá se použít na masáže, zábaly rukou (na lepší nehty), zábaly vlasů (po umytí), či jako pleťový olej.

Přidává se i do pleťových krémů, sprchových gelů, šamponů, balzámů, koupelových pěn a solí a ve všech případech zanechává pokožku zářivou, pevnou a vláčnou.

Kontraindikace

Pokud se u vás projeví jakékoliv alergické reakce, měli byste konopný olej přestat používat (týká se to asi 10 % lidí). Dále je k zevnímu použití i pro těhotné a kojící ženy, ale jeho vnitřní použití zatím nemůžeme doporučit, protože nemáme dostatek kvalitních studií o vlivu konopného oleje na plod a dítě.
bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here