Konopná mast proti artritidě

starsi zena
Zdroj foto: envato

Konopná mast je účinná na různé neduhy, ale pokud přidáte ještě jednu surovinu, budete mít výborný prostředek proti artritidě. Pojďte s námi začít.

Co budete na mast potřebovat

Na konopnou mast proti artritidě budete potřebovat:

  • 10 g sušeného technického konopí v biokvalitě,
  • 50 ml kokosového oleje,
  • 10 ml olivového oleje,
  • 50 g včelího vosku,
  • 1 lžíce kokosového másla,
  • na špičku nože kajenského pepře.
krem
Zdroj foto: envato

Postup

Sušené konopí dejte na 20 minut do trouby na 115 °C, aby se z něj dostatečně uvolnily CBD látky. Ve vodní lázni rozehřejte a rozmíchejte kokosový olej, olivový olej a kokosové máslo. Všechny rozehřáté suroviny smíchejte a přidejte do nich technické konopí. Nechte 2 dny odležet a poté rozehřejte na mírném plameni, ale pozor: směs nesmí být příliš horká ani se vařit, konopné látky by ztratily svůj účinek! Přeceďte přes plátýnko. Mezitím vedle rozehřejte včelí vosk a opatrně jej přimíchejte do přecezeného základu. Nakonec přidejte na špičku nože kajenský pepř a můžete slévat do skleniček nebo tubiček na mast. Nechte zcela vychladnout.

Použití

Mastí natírejte bolavá a postižená místa až 3x denně. Dávejte však pozor, aby se vám mast nedostala do očí, velmi to pálí!

Účinky

Účinky při revmatismu nebo artritidě se obvykle začnou dostavovat již po 14 dnech používání. Kvůli obsahu kajenského pepře používejte maximálně 3 týdny vcelku, poté si dejte aspoň týden oddech. Kúru můžete opakovat.

Skladování

Mast skladujte v neprůhledných skleničkách/miskách/tubách, nejlépe v chladu.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here