Konopí aneb co všechno o něm nevíte

konopi listy
Zdroj foto: envato

Konopí je známé jako rostlina, droga, léčebný prostředek, a od roku 2019 dokonce vychází časopis Konopí, který se věnuje právě léčebným účinkům konopí.

Jak konopí vypadá

Konopí (lat. Cannabis) je jednoletá dvoudomá rostlina z čeledi konopovitých. Má vzpřímenou lodyhu, která dosahuje výšky 2 až 3 metry (samičí jsou nižší). Listy jsou dlanitě složité a jsou typickým znakem rostliny, takže konopí poznáte na dálku. Samčí květy jsou uspořádány do lat a dozrávají dříve než samičí, které jsou přisedlé. K opylování dochází pomocí větru.

Kde konopí roste

Pochází z náhorních plošin Asie, a protože se jedná o teplomilnou rostlinu, postupně se rozšířila do jižní Evropy a do Číny.

konopi bylinka
Zdroj foto: envato

Jaké podmínky potřebuje pro pěstování

Potřebuje mírně kyselé vlhké půdy s dostatkem dusíku. V našich podmínkách se dá pěstovat hlavně ve sklenících.

K čemu se využívá

Původně se konopí seté (Cannabis sativa) používalo hlavně na výrobu látek, papíru, provazů, lan, plachet i pytlů. Ze zbytků rostlin (dřevnatých stonků) se vyrábějí brikety nebo izolační materiál. Ze semen se pak lisuje olej, který se využívá zejména v kosmetice a potravinářství.

Je využíváno pro léčebné účinky, a to vnitřně i zevně. Vnitřně pomáhá například při onemocnění zvaném roztroušená skleróza, zevně pak například při revmatismu.

konopí se ale také vyrábějí drogy – sušené listy a samičí květenství se prodává jako marihuana (slabá droga, která je ale stále nelegální), koncentrovaná pryskyřice se jmenuje hašiš. Obě tyto drogy se mohou vyrábět jak z konopí setého, tak i z příbuzného konopí indického (Cannabis indica). Avšak pěstování, nabízení a prodej konopí jako drogy je trestných činem trestaným podle platného trestního zákoníku.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků
Loading
Sticky
Popis:

Známí čeští biohackeři z codeoflife.cz pro tento eshop vybírají nejzajímavější produkty, které sami používají. Pokud si přečtete články či studie o konkrétním doplňku a nevíte, zda-li jsou validní a doplněk skutečně efektivní, nebo kterou značku si vybrat, tak uplife.cz už tímto zkoumáním prošel a vybral za vás. Uplife pro vás vybírá to, co opravdu funguje z přehlceného trhu s doplňky stravy.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Specializovaný internetový obchod na prodej čerpadel a čerpací techniky. Ponorná čerpadla, čerpadla do studní a vrtů, oběhová čerpadla, kalová čerpadla, domácí vodárny. Nádrže na vodu, zavlažovací technika. Návrhy čerpadel a řešení na míru.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Ošatka.cz je to pravé místo pro nákupy poctivých potravin od prověřených dodavatelů a inspirací pro zdravé vaření a pečení. V našem sortimentu myslíme na vegetariány, vegany, bezlepkáře i vyznavače raw food. Rozmazlujeme přírodní kosmetikou bez přidané chemie a vybavíme domov produkty pro ekologickou domácnost.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Jsme vaše zdravá výživa na internetu. Kvalita je u nás na prvním místě. Produkty jako ořechy, sušené ovoce, semínka nebo směsi vyrábíme pod svou vlastní značkou NUTSMAN, ale také vám přinášíme potraviny od Českých a zahraničních výrobců. Vše skladem, rychlá expedice, výhodné ceny, ekologické balení a osobní přístup - to je NUTSMAN
 

nabídka produktů

 

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here