Vy ještě neznáte koloidní stříbro?

koloidni stríbro
Silverliving / CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)

Už jste slyšeli o účincích koloidního stříbra? O co se jedná? Jaké jsou jeho přednosti? Koloidní stříbro je efektivním pomocníkem v domácí lékárně. Přípravek s léčivými účinky je možné použít i na domácí zvířata.

Co je koloidní stříbro?

Koloidní stříbro je název, kterým je označována suspenze jemných částic stříbra v kapalině. Protože jsou částečky stříbra velmi drobné, není možné je ze suspenze normální filtrací odstranit. Velikost částic stříbra v koloidním stříbru je rozdílná. Některé částice jsou natolik malé, že jsou nazývány „nanočásticemi“, tj. jsou menší než 100 nm a není možné je vidět pouhým okem.

Koloidní stříbro se sice používalo už v době před objevením moderních léčiv, kdy se jednalo o univerzální lék na řadu onemocnění. Dnes se těší opět značné oblíbenosti. Na trhu jsou různé přípravky s koloidním stříbrem, které se liší obsahem množství stříbra.

Podle odborníků účinnost koloidního stříbra závisí do značné míry na tvaru a velikosti částic stříbra v koloidním roztoku, rovněž i na jejich koncentraci.

zavazana rana
Zdroj foto: envato

Pozitivní a léčivé účinky

Koloidní stříbro se používá u nás výhradně k zevnímu užití. Ocenitelné je použití koloidního stříbra 10 ppm coby efektivní kosmetický produkt. Jedná se o vhodný přípravek pro osoby s citlivou pokožkou apod. Rovněž k zevnímu použití můžete zvolit alternativu koncentrace koloidní stříbro 30 ppm patřící mezi účinný kosmetický přípravek. Slouží jako pleťové tonikum, které velmi dobře čistí a regeneruje pokožku, viditelně zmenšuje rozšířené póry, snižuje vylučování kožního mazu. V tomto směru je perfektní volbou i na problémovou pleť nejen u mladistvých, ale i dospělých osob.

Koloidní stříbro nabízí mnohostranné využití v rámci zevního použití, neboť urychluje hojení ran, pomáhá v léčbě virových, plísňových a bakteriálních infekcí. Koloidní stříbro působí jako antibiotikum, dezinfekce i antiseptikum. Tlumí bolesti, svědění a léčí záněty. K dostání jsou i varianty ušní sprej či nosní sprej. Jedná se o malé ale významné pomocníky, které oceníte jak doma, tak i na cestách. Můžete je mít neustále u sebe, ať už v kabelce, batohu, v práci, atd.

Upozornění v rámci použití a skladování

Před prvním použití koloidního stříbra je vhodné provést test kvůli případné alergii na stříbro. Stačí rozetřít malé množství na zápěstí. Koloidní stříbro nikdy neřeďte, používejte výhradně tak, jak bylo zakoupeno. Neskladujte přípravek v lednici, ale uchovávejte při teplotě v rozmezí od 5 do 25 °C na temném místě. Chraňte před magnetickým polem, tj. televize, počítač, mobil, mikrovlnná trouba apod.

Při manipulaci se vyvarujte kontaktu koloidního stříbra s kovovými předměty, jako jsou lžičky, naběračky, nádoby apod. Těhotné a kojící ženy by měly použití koloidního stříbra konzultovat nejprve se svým lékařem.

 

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků
Loading
Sticky
Popis:

Známí čeští biohackeři z codeoflife.cz pro tento eshop vybírají nejzajímavější produkty, které sami používají. Pokud si přečtete články či studie o konkrétním doplňku a nevíte, zda-li jsou validní a doplněk skutečně efektivní, nebo kterou značku si vybrat, tak uplife.cz už tímto zkoumáním prošel a vybral za vás. Uplife pro vás vybírá to, co opravdu funguje z přehlceného trhu s doplňky stravy.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Specializovaný internetový obchod na prodej čerpadel a čerpací techniky. Ponorná čerpadla, čerpadla do studní a vrtů, oběhová čerpadla, kalová čerpadla, domácí vodárny. Nádrže na vodu, zavlažovací technika. Návrhy čerpadel a řešení na míru.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Ošatka.cz je to pravé místo pro nákupy poctivých potravin od prověřených dodavatelů a inspirací pro zdravé vaření a pečení. V našem sortimentu myslíme na vegetariány, vegany, bezlepkáře i vyznavače raw food. Rozmazlujeme přírodní kosmetikou bez přidané chemie a vybavíme domov produkty pro ekologickou domácnost.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Jsme vaše zdravá výživa na internetu. Kvalita je u nás na prvním místě. Produkty jako ořechy, sušené ovoce, semínka nebo směsi vyrábíme pod svou vlastní značkou NUTSMAN, ale také vám přinášíme potraviny od Českých a zahraničních výrobců. Vše skladem, rychlá expedice, výhodné ceny, ekologické balení a osobní přístup - to je NUTSMAN
 

nabídka produktů

 

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here