Jak použít kokosový olej proti lupům? Máme pro vás návod

Kokosový olej je extrémně účinný při odstraňování lupů. Jako takový je používán po tisíce let jako přírodní léčba. Unikátní množství živin v kokosovém oleji může působit nebo neutralizovat nejen nejhorší příznaky lupů, ale i podkladovou příčinu tohoto dráždivého a nevzhledného stavu. Používání kokosového oleje stimuluje rychlé hojení, protože je bohaté na minerály, antioxidanty a kyselinu laurovou, kaprinovou a kaprylovou. Poskytuje také štít proti budoucím případům lupů a zároveň udržuje čistotu pokožky hlavy a ramen. Kromě toho má kokosový olej mnoho různých aplikací pro udržení zdraví vlasů, jako je snížení křehkých vlasů, ztráta vlasů a roztřepení a často se vyskytuje v kosmetických výrobcích, šamponech a kondicionérech.

Příčiny lupů

Existuje celá řada příčin vzniku lupů včetně nadměrné infekce kvasinek, ekzémů, psoriázy, suché kůže, dermatitidy, špatné hygieny, nadměrného mytí vlasů nebo příliš citlivé pokožky na vlasy. Nadměrné používání zvlhčovačů vlasů nebo mytí může dále zhoršovat pokožku hlavy a vlasů. Skutečná příčina lupů může být obtížně určitelná, což lidi vybízí k tomu, aby zkoušeli mnoho různých produktů, a tím stav jen zhoršují.

Kokosový olej na lupy

Důvodem, proč je kokosový olej tak účinnou léčbou lupů, je to, že má komplexní škálu účinků proti vzniku lupů a je schopen neutralizovat lupy bez ohledu na závažnost příznaků nebo základní příčinu. Níže jsou popsány způsoby, jak můžete používat kokosový olej na lupy.

Čistý kokosový olej

Ingredience:

 • 2 lžíce kokosový olej (v závislosti na délce vlasů i méně),
 • teplá voda.

Před použitím kokosového oleje umyjte vlasy tak, jako vždycky. Po jejich vysušení aplikujte kokosový olej (v tekuté formě). Začněte u lebky a vmasírujte ho do ní. Masírujte po dobu minimálně 3 minuty. Nechte 5-10 minut působit a poté smyjte. Tento proces opakujte tak dlouho, dokud lupy nezmizí. Tato léčebná kůra má ještě jednu výhodu – kokosový olej vyživuje vaše vlasy, dodává jím olej, což je vhodné především pro suché a lámavé vlasy.

Kafr a kokosový olej

Ingredience:

 • 1 lžíce kafru,
 • ½ šálku kokosového oleje (tekutého).

Smíchejte obě ingredience. Před spaním tuto směs vmasírujte do pokožky hlavy a nechte působit 30-40 minut. Opakujte každý den po dobu 1-2 týdnů, nebo dokud lupy nezmizí. Mezitím musíte kafrovou směs uchovávat ve vzduchotěsné nádobě, aby nezoxidovala.

Kokosový olej a citronová šťáva

Ingredience:

 • 2 lžíce citronové šťávy,
 • 2 lžíce kokosového oleje (tekutého).

Smíchejte obě ingredience. Aplikujte na pokožku hlavy, masírujte 5-10 minut a poté nechte 20-30 minut působit. Umyjte si vlasy šamponem. Opakujte 1-2 x týdně, dokud lupy nezmizí.

Kokosový olej a med

Ingredience:

 • 2 lžíce kokosového oleje (tekutého),
 • 2 lžíce olivového oleje,
 • 2 lžíce medu,
 • 3 lžíce bílého jogurtu.

Smíchejte všechny ingredience. Dobře je promíchejte, aby vytvořily jednolitou směs. Masírujte do pokožky hlavy po dobu asi 5 minut. Poté nechte až 60 minut působit. Umyjte vlasy šamponem. Pozor – směs za hodinu ztvrdne, takže si vlasy myjte opravdu důkladně.

Jak kokosový olej pomáhá zbavovat lupů?

 1. Chrání pokožku hlavy – díky obsahu vitamínu E.
 2. Hydratuje pokožku.
 3. Napomáhá růstu a obnově.
 4. Posiluje imunitní systém.
 5. Působí jako prevence houbových onemocnění.
 6. Zabraňuje svědění.
 7. Snižuje ztrátu bílkovin a vlasů.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here