Jilm habrolistý

Česky: 

Jilm habrolistý
Latinsky: 

Ulmus minor
Slovensky:

Brest hrabolistý

Jilm habrolistý je listnatý strom, který často najdeme v lužních lesech a v parcích. Jeho kůra má však využitelné léčivé účinky.

jilm habrolistý
Česky: Jilm habrolistý Latinsky: Ulmus minor Slovensky: Brest hrabolistý

Léčivé účinky

  • Má dezinfekční účinky.
  • Působí svíravě.
  • Snižuje podrážděnost trávicího traktu.
  • Pomáhá při poruchách trávení.

Použití a přípravky

Užívá se kůra, ale pouze jen z mladých větviček. Stará, popraskaná kůra žádné účinné látky neobsahuje. Kůru je třeba sušit co nejrychleji ve stínu, ale je také možné i na slunci.

O jilmu habrolistém

jilm habrolistý využití

Jilm habrolistý (Ulmus minor) je listnatý strom, který roste často na okrajích lesů, ve smíšených hájích a lužních lesích až po pahorkatiny. Často se vysazuje v zahradách a parcích.

Užívaná kůra obsahuje třísloviny (až 3,5%), dále hořčiny, slizové látky, pryskyřice, kyselinu tannovou, ulmain, fytosterin aj. Účinné látky mají dezinfekční účinky, podporuje sliznice, také má stahovací účinky a zmírňuje podráždění střevních stěn.

Domácí přípravky

  • Odvar: Vrchovatá lžíce drcené kůry na 1 l vody povaříme a odstavíme na 10 minut, poté scedíme a popíjíme vlažný.
foto: José María Escolano, José María Escolano
 

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků
Loading
Sticky
Popis:

Známí čeští biohackeři z codeoflife.cz pro tento eshop vybírají nejzajímavější produkty, které sami používají. Pokud si přečtete články či studie o konkrétním doplňku a nevíte, zda-li jsou validní a doplněk skutečně efektivní, nebo kterou značku si vybrat, tak uplife.cz už tímto zkoumáním prošel a vybral za vás. Uplife pro vás vybírá to, co opravdu funguje z přehlceného trhu s doplňky stravy.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Specializovaný internetový obchod na prodej čerpadel a čerpací techniky. Ponorná čerpadla, čerpadla do studní a vrtů, oběhová čerpadla, kalová čerpadla, domácí vodárny. Nádrže na vodu, zavlažovací technika. Návrhy čerpadel a řešení na míru.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Ošatka.cz je to pravé místo pro nákupy poctivých potravin od prověřených dodavatelů a inspirací pro zdravé vaření a pečení. V našem sortimentu myslíme na vegetariány, vegany, bezlepkáře i vyznavače raw food. Rozmazlujeme přírodní kosmetikou bez přidané chemie a vybavíme domov produkty pro ekologickou domácnost.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Jsme vaše zdravá výživa na internetu. Kvalita je u nás na prvním místě. Produkty jako ořechy, sušené ovoce, semínka nebo směsi vyrábíme pod svou vlastní značkou NUTSMAN, ale také vám přinášíme potraviny od Českých a zahraničních výrobců. Vše skladem, rychlá expedice, výhodné ceny, ekologické balení a osobní přístup - to je NUTSMAN
 

nabídka produktů