Pro zdraví i krásu aneb co dokáže jasmín

Autor: Jean-Jacques MILAN – Created by Jean-Jacques MILAN, CC BY-SA 3.0, Odkaz

Jasmín nejen krásně voní, ale má také mnoho blahodárných léčivých účinků. I když jasmín můžete pěstovat i v našich podmínkách buď v zahradě, nebo dokonce jako pokojovou rostlinu, nejspíš nenasbíráte dost květů, a tak si raději kupte sušené květy ve specializovaných prodejnách s orientální či alternativní medicínou. A co všechno můžete s jasmínem udělat?

Připravte si jasmínový čaj

Jasmínový čaj pomáhá snižovat cukr a cholesterol v krvi, používá se při bolestech břicha a při průjmech, odstraňuje nespavost a prý dokonce zaručuje dlouhověkost. Lžičku sušených jasmínových květů přelijte šálkem vroucí vody, nechte 10 minut louhovat, sceďte a pijte teplý.

Dopřejte si jasmínovou koupel

Jste unavení a jako bez energie? Připravte si koupel z jasmínu. Použijte buď hotové sáčky a postupujte podle návodu na obalu, nebo přelijte 5 lžic jasmínových květů litrem vroucí vody, nechte asi 15 minut louhovat, sceďte a vlijte do vany s teplou vodou. Koupel si užívejte 20 minut a uvidíte, že se zbavíte nepříjemného napětí i nervozity.

Užijte si jasmínovou masáž

Kupte si éterický masážní olej, který je lisovaný zastudena z květů jasmínu. Jasmínový olej tělo prohřívá a uvolňuje, zvláčňuje suchou pokožku, ale pomáhá také při porodních bolestech a po porodu přispívá ke tvorbě mateřského mléka.

Dejte si jasmínovou masku

Pleťovou masku s obsahem jasmínu ocení ty ženy, které mají suchou a citlivou pokožku. Maska odstraní odumřelé buňky a pokožku rozjasní a zvláční.

Odvar z listů jasmínu použijte na červené oči

Trpíte-li často tím, že máte červené oči, využijte listy jasmínu, ze kterých připravíte odvar: lžíci listů spařte šálkem vroucí vody, nechte 10 minut louhovat, sceďte a použijte jako obklad na červené nebo unavené oči.

Uvolněte se při aromaterapii

Do aromalampičky nebo aromamisky dejte pár kapek jasmínového éterického oleje a uvolněte se při nádherné vůni. Věřte, že zapomenete na všechny starosti a zbavíte se celodenního stresu.   bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here