S jarními alergiemi pomůže eukalyptový olej

eucalyptus
Zdroj foto: pixabay

Jarní alergie: Nejspíš to také dobře znáte. Jakmile rozkvete první bříza, neochrání vás před rýmou a kašlem vůbec nic. Oči slzí a pálí, hlava se může rozskočit a ke všemu se přidá i nepříjemná dušnost. A jak si s tím poradit?

Skvělou sázkou na jistotu jsou osvědčené přírodní prostředky, ovšem jen  v kombinaci s dalšími opatřeními. Žádný zázračný lék tedy nečekejte. Spíše soubor  rad a doporučení, které společně povedou k úspěchu.

Eukalyptový olej si dopřejte po příchodu domů i před spaním

Silice z eukalyptu (Eucalyptus) dokáží nádherně uvolnit nosní dutiny, ovšem zároveň jsou k nim velmi šetrné. Lze je tedy používat  i opakovaně, a to i u malých dětí. Spodní hranice je doporučována při aromaterapii okolo dvou let. Záleží na individuální citlivosti vašeho potomka.

A jak silice používat? Eukalyptový olej nakapejte do aroma lampičky a použijte ve chvíli, kdy přijdete domů. Měla by to být jedna z prvních věcí, kterou po příchodu uděláte. Lampičku zapalte a počkejte, až se vonné esence uvolní do okolí.

A podobně postupujte i před spaním. Ukládejte se k odpočinku do místnosti, která byla předtím provoněná léčivým olejem. Ale nepřežeňte to. Musíte se v prostoru cítit příjemně. Je-li vůně příliš silná, vyvětrejte ji (nejlépe okny, v nichž jsou nainstalovány protipylové síťky).

alergie
Zdroj foto: pixabay

Zamezte působení pylů ve vaší domácnosti

Ale jen sama o sobě tato terapie stačit nebude. Pokud si totiž pylová zrnka přineseme domů, nepomůže nám s eliminací alergie nic. Nenechte se mýlit – i kabát, který pověsíme na chodbě, se může stát semeništěm alergenů pro celou domácnost. A totéž platí i pro další svršky nebo vaše vlasy. Pokud to jen trochu jde, umístěte proto své oblečení mimo obytné prostory ( i kdybyste si pro ně na čas měli chodit do sklepa). Alespoň bunda a kalhoty – obojí významně pomůže.

A další problém? Vaše vlasy – máme je přímo u obličeje, takže naše oči, nos i ústa při každém pohybu zásobují velkým množstvím nalapaných alergenů. Jediným doporučením je časté mytí hlavy – nejlépe každý den opět po příchodu domů. Používejte šetrný šampon a spíše vlažnou vodu, máte-li o zdraví své kštice nebo pokožky hlavy obavy.

I když jde o úkon poměrně obtěžující, opravdu se vyplatí. Tedy pokud si domů nepřinesete alergeny ještě jiným způsobem – například za pomoci otevřeného okna. Pomoci vám mohou již zmíněné protipylové síťky, ale  i čistička vzduchu.

Další tipy pro potlačení jarní alergie

Nezapomeňte také pravidelně utírat prach (nebo tuto nezbytnou činnost předejte někomu, kdo aktuálně netrpí podrážděnými sliznicemi). A pro eliminaci problémů během spánku měňte ložní prádlo každý týden a pyžamo klidně i častěji.

A nezapomeňte ani na ochranu proti roztočům, kteří mohou vaše problémy rovněž zhoršovat. Skvělé jsou zejména chrániče na matrace, díky nimž můžete své lůžko udržovat ve skvělé čistotě.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here