Připravte si domácí zubní pastu. Máme pro vás návod

Následující domácí zubní pasta má mírné mineralizační vlastnosti díky xylitolu a hřebíčkovému oleji. Když se tyto dvě ingredience spojí s bentonitovou hlínou, získáme také probiotické vlastnosti.

Proč byste měli používat mineralizující zubní pastu?

Na zuby můžeme myslet jako na trvalé struktury. Ale minerální stavební bloky (většinou fosforečnan vápenatý) je v našich zubech v neustálém toku – některé stavební kameny odcházejí, jiné přicházejí. Pokud více stavebních kamenů odchází, než je přijímáme, skončíte s porézní zubní sklovinou (vnější vrstva, která má být super tvrdá), která je náchylnější k bakteriím zubního kazu. Tato čistá ztráta minerálů se nazývá demineralizace zubů. Proto je důležité doplňovat minerály pomocí mineralizující zubní pasty.

Co můžete udělat, abyste zabránili demineralizaci zubů?

Vysoce stresový životní styl a západní strava jsou spojeny s demineralizací zubů a zubními kazy. Takže zvládání stresu a nízká hladina cukru, nízký obsah kyseliny listové, strava bohatá na minerály a vitamíny rozpustné v tucích, jsou dobrým způsobem, jak začít. Suchá ústa byla také spojena s demineralizací zubů, takže je důležité mít také zdravé množství slin. Pití dostatečného množství vody podporuje dobrou produkci slin.

Mineralizující zubní pasta – recept

Ingredience:

 • 2-3 lžíce kakaového prášku (raw, surového) NEBO bentonitové hlíny NEBO kombinaci obojího,
 • 3 lžíce kokosového oleje,
 • 1 lžíce granulovaného xylitolu,
 • 10 kapek hořčíkového oleje,
 • ½ lžičky vápníku v prášku (fosforečnan vápenatý pokud možno) – pokud nepoužijete bentonitovou hlínu, dejte celou jednu lžičku,
 • 3 kapky hřebíčkového esenciálního oleje,
 • 3 kapky vanilkového esenciálního oleje.

Postup:

 1. Smíchejte všechny suché (práškové) ingredience.
 2. Poté přidejte kokosový olej (v tekuté podobě – to uděláte tak, že sklenici s olejem ponoříte na 10-15 minut do horké vody). Dobře promíchejte.
 3. Poté postupně vmícháme všechny ostatní ingredience. Dobře promíchejte.
 4. Skladujte v malé nádobce se vzduchotěsným víčkem.

Použité ingredience a jejich význam

Bentonitová hlína

Bentonitová hlína je bohatá na vápník – základní složku potřebnou pro zdraví zubů.

Xylitol

Xylitol má sladkou chuť, která napomáhá zmírnit chuť ostatních hořkých složek v receptu.

Kakaový prášek

Vybírejte kakaový prášek v kvalitě označené jako „raw“ tedy surové, protože kakao, které známe ze supermarketů je vysoce zpracovaný výrobek. Nebo si můžete umlít své vlastní kakao, které připravíte z kakaových bobů. Bylo prokázáno, že kakao bojuje proti zubnímu kazu tím, že potlačuje bakterie, které jej způsobují, a ztěžuje jim, aby pokryly zuby a dásně (známé jako plaky). V zubní pastě má kakao také mírné abrazivní látky. Navíc chutná dobře a pomáhá pokrýt méně příjemné chutě v pastě. Tip: Pokud nemáte čas vyčistit si zuby, žvýkejte několik kakaových bobů (vhodné pro čištění zubů na cestách).

Fosforečnan vápenatý

Zubní pasta obsahující fosforečnan vápenatý (biologicky dostupná forma vápníku obsažená v mléčných výrobcích, také nazývaná amorfní fosforečnan vápenatý a kasein fosfopeptid-amorfní fosforečnan vápenatý/CPP-ACP), se ukázala jako účinný způsob mineralizace zubů. Taková zubní pasta je také účinnější než fluoridová léčba a fluoridová zubní pasta pro mineralizaci porézní skloviny.

Hořčík

Nedostatek hořčíku je převládající v západním světě a byl spojen s celou řadou stavů a nemocí, včetně zubního kazu. Bylo prokázáno, že zuby s vyšším obsahem hořčíku jsou méně náchylné k rozpadu.

Varování

Přestože mineralizační zubní pasta může být velmi účinná při prevenci, zastavení a dokonce zvrácení mírného zubního kazu a problémů s dásněmi, není náhradou pravidelného vyšetření a profesionální péči o pokročilý zubní kaz nebo onemocnění dásní. bylinkopedie koupit bylinky a produkty

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků
Loading
Sticky
Popis:

Známí čeští biohackeři z codeoflife.cz pro tento eshop vybírají nejzajímavější produkty, které sami používají. Pokud si přečtete články či studie o konkrétním doplňku a nevíte, zda-li jsou validní a doplněk skutečně efektivní, nebo kterou značku si vybrat, tak uplife.cz už tímto zkoumáním prošel a vybral za vás. Uplife pro vás vybírá to, co opravdu funguje z přehlceného trhu s doplňky stravy.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Specializovaný internetový obchod na prodej čerpadel a čerpací techniky. Ponorná čerpadla, čerpadla do studní a vrtů, oběhová čerpadla, kalová čerpadla, domácí vodárny. Nádrže na vodu, zavlažovací technika. Návrhy čerpadel a řešení na míru.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Ošatka.cz je to pravé místo pro nákupy poctivých potravin od prověřených dodavatelů a inspirací pro zdravé vaření a pečení. V našem sortimentu myslíme na vegetariány, vegany, bezlepkáře i vyznavače raw food. Rozmazlujeme přírodní kosmetikou bez přidané chemie a vybavíme domov produkty pro ekologickou domácnost.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Jsme vaše zdravá výživa na internetu. Kvalita je u nás na prvním místě. Produkty jako ořechy, sušené ovoce, semínka nebo směsi vyrábíme pod svou vlastní značkou NUTSMAN, ale také vám přinášíme potraviny od Českých a zahraničních výrobců. Vše skladem, rychlá expedice, výhodné ceny, ekologické balení a osobní přístup - to je NUTSMAN
 

nabídka produktů

 

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here