Jak v zimě pečovat o vlasy s pomocí přírodních postupů

 

bylinky
Zdroj foto: pixabay

Péče o vlasy: Pokud něco naší kštici neprospívá, pak jsou časté změny teplot a studený vítr – obojího si v zimě užíváme až až. Pokud však víte, jak na to, nebudete to na vaší koruně krásy nijak znát. Přinášíme tři zajímavé postupy při péči o vlasy, které se v žádné domácnosti určitě neztratí.

Inspirovali jsme se v daleké Asii, která je ženami s dlouhými a pevnými vlasy proslulá. A i když nepopíráme, že za ledacos můžete genetika, stejně si myslíme, že se od nich máme rozhodně co učit.

Olejový zábal nosí ženy v Indii klidně celý den

Jde vlastně o velmi jednoduchou péči, pokud si odmyslíte trochu tohoto nepořádku. Jednoduše do vlasů vetřete co nejvíce oleje, stáhnete je do drdolu a necháte celou kúru působit několik hodin. Ženy v Indii se této procedury nijak nebojí, ani ji neschovávají. Můžete je tak s naolejovanými vlasy potkat třeba na tržišti.

A jaký olej použít? Je to skoro jedno. V Indii oblíbený neemový asi neseženete, ale stejně dobře poslouží i olivový, kokosový nebo v nouzi kvalitní slunečnicový. A jak dlouho by měl zábal působit? Alespoň tři hodiny, ovšem doporučuje se spíše dvakrát déle. A pokud chcete svým vlasům dopřát skutečný restart, nechte si zábal přes noc. Nakonec olej smyjte teplou vodou.

med
Zdroj foto: pixabay

Inspirujte se Orientem a použijte hennu

Ale ne tu, která vám vlasy obarví dozrzava. I když ta je na našem trhu určitě nejznámější. Málokdo však ví, že existuje i henna bezbarvá, která se používá právě k tvorbě posilujících zábalů. Její použití není nijak těžké.

Z rozemleté drti vytvořte za pomoci teplé vody kaši. Měla by mít takovou hustotu, aby se dobře nanášela, ale zároveň z vlasů ani nestékala. Jakmile pokryjete každou část hlavy, zabalte ji do igelitu a pak ještě do ručníku. Nechte působit alespoň hodinu, mnohem lepší pak budou hned tři. Smyjte. Přiznáváme, že to nejspíš nepůjde úplně jednoduše. Pokud trpíte na jemné a cuchající se vlasy, přidejte do zábalu pár kapek olivového oleje a vlasy poté ošetřete kondicionérem.

Náš tip: Voda pro míchání henny nesmí být horká, zničily by se v ní totiž některé cenné látky, důležité pro výživu vlasů. Zabal stačí používat 1-2x do měsíce.

Rýžové oplachy jako inspirace z Číny

A konečně – pokud potřebujete dodat svým vlasům zajímavý a jedinečný vzhled, vsaďte na rýži. Tedy spíše na rýžovou vodu. Můžete si ji vyrobit – stačí přelit rýži vodou a nechat 15 minut odstát. Ovšem použít můžete i tu, která v hrnci zbude po uvaření rýže. Nesmí být však osolená, to je asi jasné.

A jak rýžový oplach používat? Je to jednoduché. Vlasy omyjte tak, jak jste zvyklí a použijte i svou oblíbenou kosmetiku (vyjma bezoplachového kondicionéru). Poté vlasy přelijte rýžovou vodou a počkejte tři minuty. Bude mít dost času působit. Nakonec omyjte a jemně osušte. Opakujte 1x týdně.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here