Jak si usnadnit úspěšné klíčení semen a předpěstování sazenic?

bylinky
Zdroje obrázků: Higarden.cz, Unsplash.com

Léčivé byliny, ovoce, zelenina. Některé druhy je vhodnější vypěstovat od semínka a pro jiné se zase spíše zastavíme v zahradnictví. V obou případech, při klíčení semínek i růstu sazenic, pak máme možnost dopřát mladým rostlinkám optimální podmínky, za které se nám o něco později odvděčí svou krásou a vitalitou přinášející radost i užitek. Je to jednoduché. Přečtěte si jak na to!

Pěstování bylinek je teď na jaře aktuální téma. Díky pěstebním stanům se však vlastní produkce léčivých bylin, ovoce nebo zeleniny nemusí nutně omezovat pouze na zahradní sezónu. Na Higarden.cz pořídíte dokonce cenově zvýhodněné kompletní sety growboxů s veškerým příslušenstvím. Navíc vám se vším ochotně poradí a celý set přizpůsobí přesně na míru vašim potřebám.

Základem úspěchu při kultivaci rostlin je ale proces klíčení a předpěstování sazenic. Obojí je doslova klíčové, a to platí v kontrolovaném indoor prostředí stejně jako v záhonu na zahrádce nebo třeba na terase v truhlíku. Pokud se vám stalo, anebo se vám dokonce opakovaně stává, že z celé řady vysetých semínek jich vyklíčí jen velmi neuspokojivé množství, případně ke klíčení vůbec nedojde a sazenice, ať už zakoupené nebo předpěstované, se dobře neuchytí, určitě čtěte dále.

Jaké podmínky, taková úroda

Podpořte klíčivost semen a zajistěte mladým rostlinkám kontrolovaný pěstební prostor bez stresu a škůdců! Můžete tak učinit čistě za účelem předpěstování sazenic, anebo i během celého pěstebního cyklu a sklízet hned několikrát do roka nezávisle na ročním období díky zmíněným pěstebním stanům. Některé z nich můžete mít doma klidně v kuchyni, protože jejich design je natolik elegantní, že to ničemu nevadí. Naopak, čerstvé bylinky tak máte kdykoliv po ruce a zejména moderní světlé stany řady HOMEbox Ambient skvěle splynou s každým interiérem, neboť přesně s tímto záměrem je v Německu vyrobili.

Pro klíčení a předpěstování vám dokonale poslouží praktické propagační sety. Jak můžete vidět na obrázku, obsahují úplně všechno, co potřebujete k tomu, abyste mladým rostlinám zajistili vhodné podmínky pro rychlý a zdravý vývoj. Skleníček s ventilačními klapkami, malý propagátor, úspornou LED zářivku s růstovým světelným spektrem a spínací hodiny i teplo-vlhkoměr se sondou pro měření teploty. Jednotlivé druhy rostlin si na začátku vývoje totiž žádají specifické teploty, které je potřeba trvale udržovat ve správném rozmezí, aby nám vzešly dostatečně silné a vitální sazenice. Při klíčení je pak klíčová vysoká relativní vlhkost vzduchu.

propagacni set
Zdroje obrázků: Higarden.cz, Unsplash.com

Mladé rostlinky jsou navíc ještě značně slabé a zranitelné, proto bychom je kromě kvalitního hnojiva měli podpořit zejména kořenovým stimulátorem. Jakmile si mladé sazenice zvládnou vytvořit během prvních týdnů bohatě rozvětvený kořenový systém, budou dále schopné efektivně vstřebávat živiny. Dále je důležité myslet na podporu imunity mladých rostlin. Tyto přípravky nestojí moc peněz a úspěšnost při pěstování bylinek rapidně vzroste. Navíc i výsledná sklizeň bude mnohem kvalitnější a dočkáte se vyšších výnosů. Veškerou výživu pro sazenice a řízky najdete na jednom místě!

Díky tomu, že Higarden.cz je jedním z největších tuzemských e-shopů s potřebami pro zahradničení indoor i outdoor, je opravdu z čeho vybírat. Nechybí ani zakořeňovací houby ROOT!T, klíčící misky Mungo či kvalitní substráty vhodné pro pěstování bylinek a dalších potravin v bio kvalitě. Jednu z novinek můžete vidět na obrázku.

vysev
Zdroje obrázků: Higarden.cz, Unsplash.com

V Praze můžete navštívit také kamennou prodejnu, která má otevřeno každý všední den od 9:00 až do 18:00. Kromě toho je zákazníkům k dispozici síť 4800 výdejních míst a nadstandardní 30denní lhůta pro vrácení zboží.

———Komerční článek———

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here