Jak přírodně posílit imunitu na 100 %

nemocna divka

Jak vyzrát na chřipku a vyvarovat se opakovanému nachlazení? Virové onemocnění dokáže potrápit nejen v zimě či na podzim, ale kdykoli v průběhu roku, pokud nemáte dostatečně odolný imunitní systém. Toho lze dosáhnout poměrně snadno a jednoduše prostřednictvím osvědčených a účinných rad.

Chřipka dokáže pěkně a nečekaně překvapit ve chvíli, kdy to nejméně potřebujete. Stejně tak rýma, kašel, dokáží znepříjemnit běžný pracovní den, narušit plány. Někdo se s virovým onemocněním potýká občas, jiný naopak s tímto svízelem bojuje opakovaně a často. Užívání léků a různých preparátů je jen chvilkovou záležitostí. Podstata tkví v obranyschopnosti. Toho je možné docílit bez chemie. Zvolte přírodní cestu, která je adekvátní a účinná.

Pohybem ku zdraví

Pokud se domníváte, že to znamená denně uběhnout několik kilometrů, mučit tělo v posilovně, tak to rozhodně ne. Samozřejmě aktivní způsob života vede k posilnění imunitního systému. Ať už jde o cvičení, tancování, jízdu na kole, tenis, běh, plavání apod. Důležité je se prostě hýbat. Každá fyzická aktivita se počítá. Pokud se z jakéhokoliv důvodu nemůžete věnovat některému sportu více, tak věřte, že se můžete spolehnout na obyčejnou a nejúčinnější chůzi. Jde zcela o přirozený pohyb, který nezatěžuje klouby a jeho vhodný pro každého.

Stačí zkrátka více chodit, z práce alespoň část jít pěšky, místo výtahu vyjít schody. Večer či o víkendech si dopřát delší procházku apod. Důležitá je pravidelná fyzická aktivita. Vaše tělo bude v lepší kondici a současně tímto náležitě podpoříte imunitní systém.

Strava aneb dostatečný přísun nejen ovoce a zeleniny

Důležitý je pravidelný přísun vitamínů. Ideální je každodenní konzumace čerstvého ovoce a zeleniny. Z mnoha důvodů je vhodné preferovat sezónní potraviny. Do svého jídelníčku nezapomeňte zařadit také ořechy, luštěniny, kysané mléčné výrobky, libové maso a hlavně ryby. Základem je pestrá a vyvážená strava. Význačný účinek mají potraviny bohaté na nenasycené mastné kyseliny omega 3 a omega 6, dále ty, které obsahují antioxidanty, vitamíny a význačné minerální látky a stopové prvky.

Skvělou zásobárnou důležitých látek a vitamínů jsou také různá semínka a klíčky, které lze snadno sehnat a koupit za přijatelnou cenu. Můžete je přidat do salátů, pomazánek, omáčky, polévky apod. Stravovat se zdravě a posilnit imunitní systém je možné, aniž byste museli utrácet horentní sumy.

divka spi

Účinnost a podpora prostřednictvím přírodních produktů

V rámci podpory imunitního systému a dodání tělu potřebných látek jsou ocenitelné přírodní produkty. Pomohou v rámci prevence a značnou službu prokáží těm, kdo se holt potýkají s oslabeným imunitním systémem. Osvědčenou, efektivní a všestrannou pomoc nabízí kapky Dědka kořenáře, které obsahují extrakt hned z několika bylin. Pomohou v mnoha směrech. Dalo by se říci, že jsou takovou mobilní lékárničkou, neboť si poradí s mnoha problémy. Ideální variantou do tašky, do práce, na cesty jsou dubové kapky v menším balení.

Relaxace a nohy v teple

Nezapomínejte na odpočinek a taktéž kvalitní spánek. Snažte se eliminovat stres a denně si najít chvíli na relaxaci. Dělejte to, co máte rádi, ať už je to četba knihy, popíjení lahodného čaje a sledování oblíbeného filmu, posezení s přáteli apod. Pokud je člověk v pohodě, jeho organismus bývá zpravidla odolnější. Stres má negativní vliv na obranyschopnost jedince.

Udržujte nohy v teple, zejména v chladném období, což vám pomůže předejít nachlazení. Pokud budete mít nohy v teple, nedojde k rychlému prochladnutí končetin, což vede často k onemocnění. Mějte kvalitní obuv, teplé ponožky a nechoďte bez domácí obuvi, především v zimě, pokud nemáte topení v podlaze.

 

………………..Komerční článek………………..

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here