Jak přežít menopauzu/klimakterium ve zdraví

usmevava zena

Může přicházet pozvolna či udeřit ze dne na den. Období, které se týká každé zralé ženy. Průběh i délka klimakteria je individuální záležitostí. Každopádně dokáže potrápit psychickou i fyzickou stránku ženy. S tím je možné si efektivně poradit a bez chemie.

Klimakterium, období menopauzy, přechodu je přirozeným stavem ženského organismu, jenž se odehrává v následku snižující se funkce vaječníků a tím následně i nižší produkce hormonů, zejména estrogenu a progesteronu. Tento stav nastává zhruba mezi 45. až 50. rokem věku ženy. Je to zcela individuální záležitost, stejně tak i průběh je u každé ženy trochu odlišný.

Mezi typické symptomy patří návaly horka a pocení, nadměrné ochlupení zejména v obličeji, přibírání na váze, problém s kvalitou a vypadáváním vlasů, výkyvy nálad, únava, bušení srdce, záněty močových cest, bolest při pohlavním styku.

Menopauza/klimakterium dokáže znepříjemnit jak každodenní život, ať už negativním vlivem na psychiku ženy či v mnoha případech může být spojeno i s řadou zdravotních problémů. Tomu je možné předejít a vyzrát na všechna tato úskalí přírodní cestou. Hormonální, fyzické i psychické svízele je možné přelstít bez chemie a poměrně jednoduše. Nehledě na to, že jsou ženy, které ze zdravotních důvodů ani nemohou absolvovat hormonální léčbu. Co tedy pomůže zdárně zvládnout klimakterium?

spocena zena

Životospráva s dostatkem zelených potravin

Stále platí, že příjem by neměl být vyšší než výdaj. Se stravováním souvisí nejen tělesná hmotnost, ale i další případné problémy. Jde o to, že veškerá tučná, sladká a zkrátka kalorická jídla vedou logicky k přibírání na váze a přebytečný tuk v organismu tak může negativně působit na hormony, konkrétně se jedná o prolaktin, estrogen a testosteron. Poslední jmenovaný je sice mužským hormonem, ale pokud hladina ženských hormonů klesá, pak se mohou projevit mužské, což může právě zapříčinit nadměrný růst tmavých chloupků v obličeji, padání vlasů.

Základem je pestrá a vyvážená strava zahrnující ovoce, zeleninu, mléčné kysané výrobky, ryby, libové maso, potraviny bohaté na vitamíny a důležité minerály a stopové prvky. Přednost dejte tmavému pečivu před bílým, tučné jogurty nahraďte bílými. Znamenitou službu prokáží i věci, které jsou levné a přitom doslova vynikají množstvím vitamínů i důležitých látek. Jedná se o různá semínka, jako například dýňová, sezamová. Ke snadnějšímu překlenutí klimakteria výrazně pomohou i tzv. zelené potraviny.

Pomoc v podobě nejen fytoestrogenů

Fytoestrogeny jsou látky, které jsou svým složením podobné ženským hormonům. Tyto přírodní rostlinné prostředky najdete v červeném jeteli, ve lněném semínku, sóje, brusinkách, jahodách, hroznovém vínu či v pohance. Doplňky stravy s těmito rostlinnými hormony vynikají tím, že nemají žádné vedlejší účinky a jsou ocenitelné a takřka nenahraditelné pro ženy v klimakteriu.

Bylinky a přírodní doplňky stravy přináší efektivní pomoc. Můžete se spolehnout na řadu bylin, jako je například šalvěj, kontryhel, ale taktéž vhodnou volbou jsou různé čajové koncentráty, jako je například malinová směs obsahující extrakty z bylin a taktéž důležité a nezbytné vitamíny, které jsou potřebné pro ženský organismus. Rovněž velmi účinné jsou kapky Energy Gynex s extraktem z rostlin a obsahem látek, které složením jsou podobné lidským hormonům.

Aktivní způsob života

I zde platí, že bez pohybu to nepůjde. Pravidelným pohybem dochází k posilování svalů a tzv. promazávání kloubů. Svižná chůze dokáže doslova divy. Má blahodárný vliv na psychickou i fyzickou stránku. Procházka na čerstvém vzduchu přispívá i k lepšímu spánku a slunce dodá potřebný vitamín D. Kromě hýbání se, nezapomeňte i na společenský život. Rozhodně se ho nezříkejte. Menopauza není nemoc.

…………………Komerční článek…………………

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here