Jak pěstovat ibišek? Pěstování není náročné a zvládne to téměř každý

Ibišek

Už vás někdy uchvátila krása ibišku? Tyto krásné barevné květiny jsou skvělým doplňkem k vašemu domácímu interiéru nebo vaší zahrady. Dobrou zprávou je, že pokud znáte správný způsob, jak se o něj postarat, je pěstování ibišku velmi snadné. Vy si tak můžete užívat krásu této rostliny. Ibišek dokáže okamžitě přinést do vašeho domova a do zahrady tropickou atmosféru. Přečtěte si následující úžasné tipy a využití této rostliny.

Jak pěstovat ibišek

Existuje mnoho faktorů, které je třeba vzít v úvahu při pěstování ibišku: typ, počasí v místě vašeho bydliště, vaše přání atd. Pokud se rozhodnete pěstovat tropický druh ibišku, budete muset zvolit pěstování v nádobě, abyste ibišek mohli podle počasí přesouvat z bytu ven a naopak. Ibišek lze pěstovat:

  • v nádobách – nádoby musí mít dostatek otvorů pro odvodnění. Musí být taktéž pohyblivé. Protože musí být ibišek v nádobě vázán kořenem, postačí malá nebo střední nádoba. Nádoba musí být stejně vysoká jako kořeny, a třikrát tolik široká.
  • přímo v zemi – zde je nejdůležitější zejména umístění. Ibišek potřebuje přístup k plnému slunečnímu světlu. V ideálním případě potřebuje 4-6 hodin přímého slunečního světla denně. Tyto potřeby můžete uspokojit umístěním keře ibišku na jižní nebo západní stranu své zahrady. Umístěte ho do dostatečně velkého prostoru – jak bude ibišek růst, bude se zvětšovat a může být 2-3 krát větší oproti původní velikosti. Pokud se o svůj ibiškový keř budete vzorně starat, může s vámi být až 40 let. Nakonec zajistěte, aby vaše rostlina byla umístěna tam, kde je dobré odvodnění a dobrá kombinace půdy. Voda může utopit rostlinu, taktéž písčitá půda ji může poškodit.

Půda

Rostliny ibišku milují kyselou půdu, takže je nutné, abyste otestovali pH své zahrady. Veškeré hodnoty nad 6,5 musí být změněny, abyste dosáhli kyselejšího pH. Pokud vám testování odhalí velmi základní pH, zkuste půdu vyvážit pomocí rašeliníku. Musíte také zajistit, aby půda měla dostatek živin a hnojiv. Pokud budete přidávat hnojiva, dbejte na to, aby měla vysoký obsah draslíku, ale nízký obsah fosforu. Můžete také přidat kompost. Půdu je potřeba vytvořit již několik měsíců před samotnou výsadbou.

Výsadba

Ibišek můžete vysadit na jaře, v létě, ale také na podzim. Vykopejte díru v zemi nebo rostlinu zasaďte i v nádobě. Hloubka díry nebo nádoby by měla odpovídat délce kořenu a být 2-3 krát tak široká. Pokud vysazujete dvě nebo více rostlin vedle sebe, nechte jim rozestupy minimálně 60 cm. Opatrně umístěte kořen ibišku doprostřed připravené díry nebo nádoby. Polovinu díry zahrňte hlínou a doplňte vodou (zbavíte se tak vzduchové kapsy). Až se voda vsákne, můžete doplnit hlínu. Nezakrývejte stonek rostliny, protože to by mohlo rostlině škodit. Zavlažujte co nejdříve, abyste minimalizovali rizika šoku z přesazení.   bylinkopedie koupit bylinky a produkty

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků
Loading
Sticky
Popis:

Známí čeští biohackeři z codeoflife.cz pro tento eshop vybírají nejzajímavější produkty, které sami používají. Pokud si přečtete články či studie o konkrétním doplňku a nevíte, zda-li jsou validní a doplněk skutečně efektivní, nebo kterou značku si vybrat, tak uplife.cz už tímto zkoumáním prošel a vybral za vás. Uplife pro vás vybírá to, co opravdu funguje z přehlceného trhu s doplňky stravy.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Specializovaný internetový obchod na prodej čerpadel a čerpací techniky. Ponorná čerpadla, čerpadla do studní a vrtů, oběhová čerpadla, kalová čerpadla, domácí vodárny. Nádrže na vodu, zavlažovací technika. Návrhy čerpadel a řešení na míru.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Ošatka.cz je to pravé místo pro nákupy poctivých potravin od prověřených dodavatelů a inspirací pro zdravé vaření a pečení. V našem sortimentu myslíme na vegetariány, vegany, bezlepkáře i vyznavače raw food. Rozmazlujeme přírodní kosmetikou bez přidané chemie a vybavíme domov produkty pro ekologickou domácnost.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Jsme vaše zdravá výživa na internetu. Kvalita je u nás na prvním místě. Produkty jako ořechy, sušené ovoce, semínka nebo směsi vyrábíme pod svou vlastní značkou NUTSMAN, ale také vám přinášíme potraviny od Českých a zahraničních výrobců. Vše skladem, rychlá expedice, výhodné ceny, ekologické balení a osobní přístup - to je NUTSMAN
 

nabídka produktů

 

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here