Jak na očistu jater?

ocista jater
Zdroj foto: Shutterstock

Játra mají v našem organismu svoji nezastupitelnou roli a jejich správná funkce je pro nás velice důležitá. Jsou hlavním detoxikačním orgánem v těle, starají se o metabolismus tuků, bílkovin i sacharidů, o ukládání a následné uvolňování glykogenu, železa a některých vitamínů a minerálů. Během jedné minuty jimi protečou téměř dva litry krve, zodpovídají za filtraci toxinů z krevního oběhu a brání jejich usazování v lidských tkáních. Očista jater je tedy velice důležitá, aby nedocházelo k jejich zanesení větším množstvím toxinů, což by mohlo mít za následek jak zvýšenou únavu, tak také nedostatečnou funkci imunitního systému, zhoršení kvality pokožky, poruchy trávení a následně celkové zhoršení fungování organismu.

K tomu, aby játra správně fungovala, je tedy zapotřebí pravidelná očista jater. Jednou z možností je přírodní očista jater, kterou můžeme provádět konzumací ovocných a zeleninových šťáv. Pro jaterní očistu je ideální například mrkvová šťáva, která má i mnoho dalších výhod. Dokáže odvádět z těla toxiny a neutralizovat překyselený krevní oběh.

Neměli bychom zapomínat na důležitost pitného režimu, který je rovněž důležitou součástí detoxikace a regenerace jater. Do pitného režimu by měla být zahrnuta zejména voda; na očistu jater perfektně funguje voda, do které si vymačkáme čerstvý citron. Důležité jsou rovněž jaterní čaje s bylinkami, na podporu správné činnosti jater.

Ačkoliv jsou játra jediným orgánem v těle, mající doslova neuvěřitelnou schopnost regenerace vlastní tkáně, jsou zároveň životně důležitým orgánem s mnoha nepostradatelnými funkcemi, které musí správně fungovat. Proto je potřeba jim pomoci, aby nedocházelo k jejich ohrožení či dokonce selhávání, což by mohlo mít závažné následky na ohrožení zdraví.

Účinná je i očista jater s olivovým olejem a citronem. V dnešní době je pro přírodní očistu jater také čím dál více populární ostropestřecový olej, který napomáhá trávení, velmi příznivě ovlivňuje funkci žlučníku a správného metabolismu a je tedy významným pomocníkem při očistě jater. Na přírodní očistu jater mohou být mimořádně účinné i doplňky stravy, které proces ještě urychlí – více se můžete dozvědět na gogoldentree.cz.

———Komerční článek———–

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here