DEJTE PLETI TO NEJLEPŠÍ! Bylinný hydratační krém na suchou pleť

hydratacni krem

Trápíte se, že vaše pleť je na pohled už tak „zralá“, ačkoli to vašemu věku vůbec neodpovídá? Netrapte se a vyzkoušejte náš recept na omlazující hydratační krém.

Budete potřebovat:

  • 30g bambuckého másla
  • 90ml avokádového oleje
  • 15 ml rakytníkového oleje
  • 30ml oleje z růží
  • 5 kapek oleje z citrónové trávy
  • 10 kapek levandulového oleje
  • 6 kapek oleje geranium (pelargonie)

Ve vodní lázni rozpusťte bambucké máslo. Odstavte, přidejte avokádový olej, promíchejte a vmíchejte všechny ostatní přísady. Směs uchovávejte v uzavřené nádobě v lednici.

Hydratační krém aplikujte 2x denně po umytí tváře – ráno a večer před spaním.

Co přesně pomáhá?

Avokádový olej

Avokádo dokáže dělat zázraky se suchou a stárnoucí kůži tím, že ji hluboce vyživuje. Je zdrojem omega-3 mastných kyselin, vitaminu A, vitaminu D a E a pleť také do hloubky hydratuje.

Rakytníkový olej

Rakytník obsahuje složky, díky jimž pomáhá předcházet akné, odstraňuje suchou pokožku a jizvy a může pomoci při léčbě ekzému.

Geranium olej

Geranium, neboli krásná rostlinka pelargonie, se používala k výrobě krášlících prostředků již ve starém Egyptě. Výtažky z pelargonie zpevňují pokožku a mohou snížit i tvorbu vrásek. Dále má schopnost pomáhat při léčbě akné a snižovat záněty v kůži.

Růžový olej

Olej z růží, respektive výtažek z květů růže, je ideální přísadou pro domácí hydratační a omlazující krém pro suchou pokožku, protože je plný vitaminů, antioxidantů a esenciálních mastných kyselin, které suchou pokožku pomáhají hydratovat. Velkým bonusem je, že dokonce může pomoci redukovat tmavé skvrny, zlepšit stav a viditelnost jizev, či dokonce minimalizovat již vzniklé vrásky.

Bambucké máslo

Je pro pokožku velmi vyživující díky vitaminu A, který navrací pleti pružnost. Výborné je, že zvyšuje tvorbu kolagenu.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here