Vyrobte si doma hydratační krém na suchou pleť

Vyrobte si domácí hydratační krém. Hydratace obličeje je velmi důležitou součástí udržování mladistvého vzhledu pokožky. Avšak vybrat ten správný přípravek pro hydrataci může být obtížné. Většina výrobků na trhu obsahuje chemikálie, které mohou skutečně poškodit pokožku a ovlivnit endokrinní systém. Zajištění správné výživy (vnitřní i vnější) zanechá pokožku měkčí, pružnější a dobře hydratovanou. S několika klíčovými přírodními živinami můžete vylepšit pokožku a dosáhnout mladšího vzhledu.

Recept na hydratační krém na suchou pleť

Příprava tohoto krému vám zabere 20 až 30 minut a připravíte si asi 180 ml. Ingredience:

 • 30 g bambuckého másla,
 • 90 ml avokádového oleje,
 • 15 ml rakytníkového oleje,
 • 30 ml oleje z  růží,
 • 5 kapek oleje z citronové trávy (lemongrass),
 • 10 kapek levandulového oleje,
 • 6 kapek oleje geranium (pelargónie).

Příprava:

 1. Připravte si jeden velký hrnec, který z jedné třetiny naplníte vodou. Nad něj postavte menší hrnec a vodu přiveďte k varu.
 2. Do horního hrnce (tzv. „na vodní páře“) dejte bambucké máslo a nechte rozpustit.
 3. Odstavíme a přidejte avokádový olej. Pořádně promíchejte vidličkou nebo metličkou.
 4. Vmíchejte všechny ostatní ingredience.
 5. Výslednou směs přeneste do vzduchotěsné nádoby a skladujte v lednici nebo na tmavém a studeném místě.

Použití: Užívejte hydratační krém dvakrát denně po umytí tváře – jednou ráno a jednou v noci před spaním.

Použité ingredience a jejich význam

Bambucké máslo

Bambucké máslo obsahuje vitamín A. Poskytuje potřebnou hydrataci a působí protizánětlivě. Navíc zvyšuje tvorbu kolagenu.

Avokádový olej

Avokádo je skvělou potravou pro tělo zevnitř i zvenku. Dokáže dělat zázraky se suchou stárnoucí kůží, protože hluboce vyživuje. Patří mezi zdroje omega-3 mastných kyselin, vitamínu A, vitamínu D a vitaminu E, takže poskytuje pokožce hlubokou hydrataci.

Rakytníkový olej

Tento starověký řecký olej nabízí mnohé výhody – například pomáhá předcházet akné, odstraňuje suchou pokožku a jizvy a může pomoci při léčbě ekzému.

Růžový olej

Olej z růží je ideální přísadou pro domácí hydratační krém pro suchou pokožku, protože je plný vitaminů, antioxidantů a esenciálních mastných kyselin, které pomáhají hydratovat suchou pokožku. Bonusem je, že může pomoci snížit tmavé skvrny a zároveň snížit jizvy a minimalizovat vrásky.

Geranium olej

Olej z pelargónie, neboli geranium olej, používali již Egypťané pro zářivou pokožku. Proč byste tedy nemohli vy? Tento olej prospívá pokožce léčbou akné a snižuje zánět. Také zpevňuje kůži a může snížit výskyt jemných vrásek. bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here