Vyrobte si doma hydratační krém na mastnou pleť

Pravidelná hydratace vašeho obličeje je důležitá. Jak je to ale s mastnou, k akné náchylnou pokožkou? I když existuje spousta pochyb o používání olejů na mastnou pleť, existují určité možnosti, které vám mohou pomoci. Jedná se pouze o výběr správných ingrediencí – například těch, které jsou uvedeny v receptu na hydratační krém na mastnou pleť níže.

Hydratační krém na mastnou pleť se sklonem k akné

Příprava vám zabere 20 minut a připravíte si asi 180 ml krému. Ingredience:

 • 90 ml jojobového oleje,
 • 30 g bambucké máslo,
 • 30 ml tamanu olej (z rostliny zvané kalaba obvejčitá),
 • 5 kapek rozmarýnového esenciálního oleje,
 • 3 kapky mátového esenciálního oleje.

Postup:

 1. Krém budete připravovat na vodní lázni, takže si připravte větší hrnec, který naplníte z 1/3 vodou a tu přivedete k varu. Na to dejte menší hrnec nebo misku.
 2. Do horní misky dejte bambucké máslo a nechte ho rozpustit.
 3. Přidejte jojobový olej a dobře promíchejte.
 4.  
 5. Přidejte tamanu olej a dobře promíchejte vidličkou nebo malou metličkou.
 6. Přidejte oba esenciální oleje a opět dobře promíchejte.
 7. Směs přeneste do malé nádoby, ze které budete přípravek užívat. Nádoba by měla mít vzduchotěsný uzávěr.
 8. Skladujte na chladném, tmavém místě. Jedině tak vám krém vydrží několik měsíců.

Použití: Aplikujte dvakrát denně mírnými krouživými pohyby. V ideálním případě použijte každé ráno poté, co si umyjete obličej nebo po sprše, abyste si udrželi hydrataci pokožky. Použijte znovu před spaním.

Použité ingredience a jejich význam

Bambucké máslo

Bambucké máslo je pro pokožku velmi vyživující díky obsahu vitaminu A. Zvlhčuje a zároveň pomáhá eliminovat zánět a zvyšovat produkci kolagenu.

Jojobový olej

Jojobový olej je výtažek ze semen stromu zvaného jojoba. Ve skutečnosti to není olej; je to voskový ester, který je nejvíce podobný oleji lidské pokožky známému jako kožní maz. Když na kůži aplikujete jojobový olej, kůže předpokládá, že produkuje dostatek oleje. To pomáhá neprodukovat nadměrné množství mazu, ale vyrovnává to produkci mazu v kůži. A protože jojobový olej je nekomedogenní (neucpává póry), je bezpečný. Jojobový olej je skvělý nosný olej pro tento hydratační krém na mastnou pleť. Je to dobré změkčovadlo a léčba na kůži. Může pomoci snížit vrásky a dokonce i bojovat s infekcemi. Navíc pomáhá odstraňovat přebytečnou tvorbu mastnoty.

Tamanu olej

Tamanu olej je nabitý polyfenoly a je antimikrobiální, takže skvěle léčí pokožku.

Rozmarýnový esenciální olej

Rozmarýnový esenciální olej pomáhá s růstem vlasů, ale je také vynikající přísadou pro mastnou, akné-náchylnou kůži díky své schopnosti pomáhat chránit kožní buňky před poškozením způsobeným volnými radikály a sluncem. Také kůži napájí vlhkostí a zlepšuje tok krve.

Mátový esenciální olej

Je to skvělý doplněk, který pomáhá redukovat akné. Vyvolává uklidňující účinek na zanícenou kůži a může zlepšit ekzém a psoriázu. bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here