Stop hemoroidům i prasklinám. Zkuste bylinky

dubova kura hemoroidy

O problémech, které se týkají našeho vylučovacího ústrojí, se často bojíme nebo stydíme mluvit a jejich řešení odkládáme. Málokdo ví, že s hemoroidy či trhlinami v konečníku se dá účinně bojovat doma, a pokud je začneme řešit včas, nemusí být návštěva lékaře vůbec nutná.

Nepleťte si hemoroidy s prasklinkami

Hemoroidy se často zaměňují s jinou nepříjemností, totiž s „fisurami“, což jsou trhliny nebo praskliny v konečníku. Problém se týká hlavně těhotných žen a malých dětí, přitom příčina může být banální – může jít o drobné poranění způsobené nestrávenými zbytky stravy.

Sedací koupele

Asi nejjednodušším způsobem, jak tento delikátní problém řešit, jsou sedací koupele – do vany nebo vhodné nádoby nalijeme teplou až vlažnou vodu a vylouhujeme v ní květ heřmánku, měsíčku, kořene kostivalu, listů jitrocele či kůry z dubu. Koupel je nejúčinnější po vykonání potřeby, postačí 15 minut několikrát denně.

„Čisté“ masti

Zejména na vnější hemoroidy je účinná dužina z aloe vera. Zapomeňte ale na krémy a masti s různými přísadami. Hlavním účinkem aloe je její protizánětlivost.

Vhodnou mastí je i mast z vilínu virginského. Snižuje bolest, svědění i krvácení a ve výsledku přispívá k celkovému vymizení hemoroidů. Stejně jako aloe je i vilín silně protizánětlivý.

Poslouží jako mast, sušené listy a kůru můžete použít na odvar do sedací koupele a rozhodně není na škodu, pokud si po každé koupeli potřete konečník měsíčkovou mastí.

Čaje a obklady

K léčbě můžeme využít i čaje, například čaj z kopru vonného, který pijeme ráno a navečer. Na čaj se použijí semena kopru, na jeden nálev použijeme 10 gramů semínek. Z nati kopru můžeme vyrobit i obklady na vnější hemoroidy. Na obklady můžeme použít též 30 gramů heřmánku, 30 gramů lnu setého a 20 gramů kořene kostivalu lékařského.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here