Nejlepší esenciální oleje zpomalující stárnutí

Esenciální oleje mají mnoho skvělých použití, včetně boje proti stárnutí pokožky. Toto je to, po čem většina z nás (zejména ženy) touží – chceme stárnout pomaleji a vypadat mladší, než skutečně jsme. Proti stárnutí existuje hned několik přírodních esenciálních olejů – některé z nich už třeba máte doma, a pokud ne, můžete si je jednoduše koupit v jakémkoli obchodě se zdravými potravinami nebo online.

4 nejlepší esenciální oleje proti stárnutí

1. Jojobový olej

Jojobový olej patří k nejvíce hydratačním olejům na celém světě. Jojobový olej obsahuje mnoho užitečných přísad, včetně vitamínu E, komplexu vitaminu B, křemíku, chromu, mědi, jódu a zinku. Struktura a použití kožního mazu je velmi podobná jojobovému oleji. Jak stárneme, naše mazové žlázy produkují méně mazu, což je důvod, proč je kůže a vlasy čím dál více suchá. To může vést k lupům nebo svědivé pokožce (hlavy). Výhodou jojobového oleje je to, že hraje roli kožního mazu a hydratuje pokožku a vlasy, když to naše tělo přestane dělat přirozeně. Na druhé straně, příliš mnoho mazu, k čemuž dochází při vysoké hladině hormonů, může vést k mastné kůži a akné. Jojobový olej odstraňuje lepivé nahromadění nebo přebytečný olej; udržuje vaše hladiny mazu vyvážené. Jojobový olej zvlhčuje pokožku a zabraňuje podráždění nebo šupinám a hrubým skvrnám. Suchá kůže je způsobena ztrátou vody v horní vrstvě pokožky. Jojobový olej pracuje tak, že na vrchní části pokožky vytváří olejovou vrstvu, která zachycuje vodu v kůži. Pracuje na tváři, krku, rukou, nohou a vlasech; můžete ho použít kdekoli na svém těle, protože je zcela přírodní a neobsahuje žádné chemikálie, které by vedly k alergické reakci. Jojobový olej je nekomedogenní, což znamená, že nezakrývá póry. Jojobový olej je bohatý na jód, který bojuje proti škodlivému růstu bakterií. Antioxidanty přítomné v jojobovém oleji uklidňují jemné linie, vrásky a přirozeně zpomalují další známky stárnutí.

2. Olej z granátových jablek

Jádra z granátového jablka jsou součástí účinné přírodní léčby rakoviny kůže. Olej z nich má velké množství přínosů pro pokožku. Konkrétně, granátová jablka jsou spojena s efektem proti stárnutí (zejména ve formě oleje). Důvodem tmavě červeného zbarvení granátového jablka jsou bioflavonoidy. Tato tmavá barva chrání pokožku před poškozením sluncem. Pokud se vám někdy stane, že se na slunci spálíte, natřete postiženou pokožku olejem z granátového jablka.

3. Frankincense olej

Tento olej vám pomůže zbavit se slunečních nebo věkových skvrn na pokožce. Pokud máte na pokožce nerovnoměrné barvy (například běloba v některých oblastech), Frankincese olej vám pomůže vyrovnat tón pleti a navíc chrání kožní buňky. Můžete ho použít ke snížení výskytu akné, vzhledu velkých pórů a vrásek. Olej je taktéž vhodný na suchou pokožku (smíchejte 6 kapek tohoto oleje s 30 ml jojobového oleje a můžete použít přímo na pokožku).

4. Levandulový olej

Levandulový olej pomáhá léčit kožní onemocnění, popáleniny a řezy – ale také proto, že se specificky zaměřuje na kůži, pomáhá jí hojit se a zlepšuje celulární komunikaci v kůži. Levandulový olej obsahuje antioxidanty, které vám pomohou zbavit se nebezpečných volných radikálů, které mimo jiné způsobují také předčasné stárnutí. bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here