Esenciální oleje proti úzkosti

  Esenciální oleje známe již po staletí a datují se až do biblických dnů, kdy byl Ježíš při narození pomazán kadidlem a myrhou. Využívají se od starověku v různých kulturách, včetně Číny, Egypta, Indie a jižní Evropy. Některé esenciální oleje byly dokonce aplikovány na mrtvé jako součást procesu balzamování. Víme to proto, že jejich zbytky byly nalezeny v hrobkách starších než 2000 let! Esenciální oleje jsou také převládající v aromaterapii, kterou rozšířil francouzský chirurg Jean Valnet, který se dozvěděl, že esenciální oleje mohou pomáhat při léčbě vojáků během 2. světové války – v době, kdy byly léky vzácné. Krása esenciálních olejů spočívá v tom, že jsou přirozené, extrahované z květů, listů, kůry nebo kořenů rostlin. Je nejlepší se ujistit, že používáte čisté éterické oleje, což znamená oleje, které nebyly zředěny chemickými látkami nebo přísadami, mohou poskytnout potřebnou úlevu a hojení pro celou řadu onemocnění, včetně přírodního léku na úzkost.

Nejlepší esenciální oleje na úzkost

Úzkost a deprese nás provádějí téměř každý den.  Naštěstí existují esenciální oleje, které nám pomohou vytvářet pocit pohody a odvracet nepříjemné dopady úzkosti. Zde jsou některé z nich:

1. Levandulový olej

Levandulový olej je nejběžnější esenciální olej. Má uklidňující, uvolňující účinky. Obnovuje nervový systém a pomáhá s vnitřním klidem, spánkem, nepokojem, podrážděností, záchvaty paniky a celkovým nervovým napětím.

2. Růžový olej

Jedním z přínosů růžového esenciálního oleje je to, že velmi vyrovnává emoční stres. Dokáže poskytnout pomoc při záchvatech paniky, smutku a šoku.

3. Olej z vousatky draslavé

Tento olej má klidnou, zemitou a uklidňující energii, často používanou při traumatech. Pomáhá obnovit sebevědomí, klid a stabilitu. Snižuje nervozitu a přecitlivělost, a proto je také užitečný při záchvatu paniky a šoku.

4. Olej z Ylang Ylang

Tento oblíbený esenciální olej může léčit úzkost a depresi kvůli svým uklidňujícím a povznášejícím účinkům. Ylang Ylang pomáhá s veselostí, odvahou, optimismem a uklidňuje strach. Pokud se rozhodnete tento olej užívat, buďte opatrní, může podráždit pokožku. Vyhnout by se mu měli osoby s nízkým krevním tlakem.

5. Bergamotový esenciální olej

Bergamot se běžně vyskytuje v čaji Earl Gray a má výraznou květinovou chuť a vůni. Bergamotový olej má uklidňující účinky a často se používá k léčbě deprese tím, že poskytuje energii. Může také pomoci při nespavosti. Bergamot je obecně bezpečný, ale může zvýšit riziko spálenin a vyrážky. Nejlepší je vyhnout se používání do 12 hodin po vystavení se slunci.

6. Heřmánkový olej

Pokojná, uklidňující vůně heřmánku prospěje vnitřní harmonii a snižuje podrážděnost, úzkost a starosti.

7. Frankincense olej (kadidlový olej)

Kadidlo je skvělé pro léčbu deprese a úzkosti, protože poskytuje uklidňující a klidnou energii, stejně jako duchovní uzemnění. V aromaterapii pomáhá prohloubit meditaci a tlumit mysl.

Jak používat esenciální oleje proti úzkosti

Aromaterapie

Aromaterapie pro odstranění úzkosti je velmi populární, protože naše smysly vyvolávají silné emocionální reakce. Prostřednictvím našich smyslů zpracováváme tolik informací. Když vdechujeme vůni esenciálního oleje, molekuly vstupují do nosních dutin a stimulují mentální odpovědi v limbickém systému mozku. Tyto stimulátory regulují stres nebo zklidňují reakce, jako je srdeční frekvence, dýchací cesty, tvorba hormonů a krevní tlak. Pro aromaterapii přidejte esenciální oleje do své koupele, inhalujte přímo, v horké vodní páře, přidejte olej do zvlhčovače vzduchu, připravte si z něj parfém nebo si jej užijte prostřednictvím aromaterapeutických difuzorů.

Orální aplikace

Mnoho esenciálních olejů může být požito; takové oleje ale musí být bezpečné a čisté. Mnoho olejů na trhu může být zředěno nebo smícháno se syntetiky, které nejsou bezpečné pro požití. Nejúčinnější způsob, jak je konzumovat, je přidat kapku oleje do sklenice vody nebo do čajové lžičky medu. Jednoduše přidáte kapku nebo dvě pod jazyk. Dalšími možnostmi ústní aplikace jsou kapsle, přidání kapky nebo dvou do vašeho oblíbeného nápoje, čaje nebo můžete oleje použít při vaření.

Topická aplikace

Mnozí preferují topické použití esenciálních olejů. Topická aplikace je proces umísťování esenciálního oleje na pokožku, vlasy, ústa, zuby, nehty nebo sliznice těla. Když se oleje dotýkají pokožky, pronikají rychle. Vzhledem k tomu, že oleje jsou tak silné, je důležité je zředit a smíchat s nosným olejem, jako je sladký mandlový olej, jojobový, olivový, avokádový nebo kokosový olej. Směs můžete aplikovat přímo na postiženou oblast. bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here