Esenciální oleje na depresi

Deprese je neuvěřitelně častá. Ve skutečnosti můžete být někdy blízko někoho každý den a ani nevíte, že on nebo ona trpí depresí. Existují však příznaky, které mohou signalizovat známky deprese, jako je únava, smutek, člověk je bez nálady, má nízký sexuální apetit, nízkou sebeúctu. Dále pak nemusí mít chuť k jídlu, cítí, že den nikdy nekončí a nikdy se nezapojí do aktivit svých přátel. Naštěstí existují přírodní léčebné prostředky pro depresi, včetně použití určitých éterických olejů – podobně jako způsob, jak můžete použít éterické oleje pro úzkost. Níže jsou základní éterické oleje pro léčbu depresí.

Špičkové esenciální oleje na depresi

V klinických studiích se prokázalo, že éterické oleje zvyšují náladu. Pokud se zajímáte, jak fungují esenciální oleje na depresi, je to prostřednictvím jejich vůně. Protože pachy jsou přenášeny přímo do mozku, slouží jako emoční spouštěče. Limbický systém vyhodnocuje senzorické podněty, zaznamenávající potěšení, bolest, nebezpečí nebo bezpečí. Toto vytváří a nakonec usměrňuje naši emoční reakci, která může zahrnovat pocity strachu, hněvu, deprese a přitažlivosti. Naše základní emoce a hormonální rovnováha jsou reakcí na nejzákladnější pachy. To znamená, že vůně v našem životě jsou extrémně důležité, protože jsou přímou cestou k paměti a emocím – a proto mohou bojovat proti depresi a úzkosti. Níže uvádíme esenciální oleje, které patří mezi ty nejlepší v boji s depresemi.

Bergamotový olej

Bergamotový olej patří mezi antidepresiva, protože je velmi stimulující. Bergamot dokáže vytvořit pocit radosti, svěžesti a energie zlepšením oběhu krve. Spolu s levandulovým esenciálním olejem dokáže bergamot snížit krevní tlak, uklidnit a uvolnit. Bergamotový olej můžete použít tak, že si vetřete dvě až tři kapky do dlaně a odtud do okolí nosu a úst. Také můžete pomalu vdechovat olej. Vyzkoušejte si jím potřít břicho a nohy.

Levandulový olej

Levandulový olej je už dlouho považován za jeden z nejlepších aromaterapeutických olejů. Zmírňuje úzkost i depresi, přičemž neexistují žádné vedlejší účinky použití levandulového oleje, jako je tomu u antidepresiv a jiných syntetických a psychotropních látek. Dobré je umístit levandulový olej do difuzéru a odtud ho nechat proudit přes celý pokoj – zejména v pokoji, kde spíte. Také můžete olej použít lokálně – natřít se jím za ušima.

Ylang Ylang

Ylang ylang může mít legrační jméno, ale má neuvěřitelné výhody při odstraňování deprese a negativních emocích spojených s depresí. Inhalace ylang ylang může mít okamžitý, pozitivní vliv na vaši náladu a působí jako mírný lék na depresi. Výzkum ukazuje, že může pomoci uvolnit negativní emoce, jako je hněv, nízká sebeúcta a dokonce žárlivost! Ylang ylang funguje díky svým mírným sedativním účinkům, které mohou snížit reakce na stres a pomohou vás uklidnit.

Jak používat esenciální oleje proti depresi

Existuje několik způsobů, jak používat éterické oleje proti depresi. Chcete-li si zlepšit svůj spánek nebo odstranit stres před spaním, dejte si sprchu a rozptylte oleje. Můžete se jimi potřít za ušima, na zadní straně krku, na břiše a dolních částech nohou. Správné oleje dokážou vyrobit skvělý masážní olej a masáž je další technikou proti stresu.

Levandulová a heřmánková masážní směs pro depresi

Ingredience:

  • 20-30 kapek čistého levandulového esenciálního oleje,
  • 20-30 kapek čistého heřmánkového esenciálního oleje,
  • 60 ml hroznového oleje.

Příprava:

  1. Veškeré ingredience dobře promíchejte ve skleněné nádobě.
  2. Masírujte do celého těla, nebo ho vezměte ke svému masérovi a požádejte ho, aby olej použil, 2-3 krát za měsíc.
  3. Můžete také použít masážní olej na ruce a krku denně nebo dokonce vmasírujte do nohou předtím, než půjdete spát.

Esenciální oleje pro rizika deprese

Používejte jakékoli esenciální oleje šetrně, ať už vnitřně nebo lokálně. Vysoké úrovně mohou způsobit reakce a citlivost, takže před použitím pravidelně proveďte kontrolu na malém kousku kůže. Dále byste měli být opatrní, pokud užíváte léky na krevní tlak nebo máte stávající onemocnění srdce. Vždy se poraďte se svým lékařem dříve, než začnete novou léčbu.

Esenciální oleje proti depresi

Deprese postihuje desítky milionů lidí na celém světě a je nejčastějším duševním postižením v USA. Existuje mnoho způsobů, jak přirozeně léčit depresi, zejména s esenciálními oleji. Špičkové čtyři esenciální oleje proti depresi jsou bergamot, levandule, heřmánek a ylang ylang. Můžete je použít lokálně nebo aromaticky, obvykle jako krém nebo v difuzéru. Pokud používáte tyto čtyři esenciální oleje pro depresi, určitě snížíte hladinu stresu a úzkost, pomáháte zvrátit pocity deprese. bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here