Esenciální oleje proti alergiím

Během posledních 50 let došlo v průmyslovém světě k nárůstu výskytu alergických onemocnění. Alergie nastává, když se imunitní systém těla stane citlivým a nadměrně reaguje na něco v životním prostředí. Když se alergie neléčí, může v méně závažných případech vyvolávat příznaky jako je tekoucí rýma, kýchaní, bolesti hlasy či zhoršení smyslů. U některých lidí může alergie ohrozit tyto osoby na životě nebo vede k zánětům.

Lidé, kteří trpí alergií, jsou často informováni, aby se vyhnuli spouštěčům, ale to je téměř nemožné, když se mění období a náš imunitní systém je narušován potravinářským průmyslem a toxiny životního prostředí. Naštěstí existují silné esenciální oleje, které slouží jako přirozený a bezpečný způsob léčby příznaků alergií a posilování imunitního systému. Tyto esenciální oleje pro alergie mají schopnost chemicky podporovat tělo a pomáhat mu překonat přecitlivělost.

Jak dokážou esenciální oleje bojovat proti alergiím?

Alergická reakce začíná v imunitním systému. Alergen je látka, která obtěžuje imunitní systém, a proto si myslí, že alergen je útočník. Imunitní systém pak nadměrně reaguje na takový alergen, což je opravdu neškodná látka, a produkuje imunoglobulin E protilátky. Tyto protilátky cestují do buněk, které uvolňují histamin a další chemické látky, což způsobuje alergickou reakci.

Mezi nejčastější příčiny alergické reakce patří:

  • pyl,
  • prach,
  • plísně,
  • kousnutí hmyzem,
  • srst zvířat,
  • jídlo (například mléčné výrobky, ořechy, lepek),
  • léky,

Top 5 esenciálních olejů pro alergie

1. Mátový esenciální olej

Inhalací mátového olej často můžete okamžitě uvolnit dutiny a poskytnout úlevu od škrábání hrdla. Máta působí jako expektorant a poskytuje úlevu pro alergie, stejně jako nachlazení, kašel, sinusitidu, astma a bronchitidu. Má sílu uvolňovat hlen a snižovat zánět – hlavní příčinu alergických reakcí.

Rozptylte pět kapek esenciálního mátového oleje po domácnosti (naplněním do spreje, nebo vařením vody s mátovým olejem). To pomůže tělu uvolnit svaly nosu, což umožní vymýtit hlen a alergeny jako je pyl. Chcete-li snížit zánět, užívejte 1-2 kapek čistého mátového esenciálního oleje jedenkrát denně. Mátový olej můžete přidat do sklenice s vodou, čajem nebo koktejlem.  Mátový olej můžete také aplikovat lokálně na hrudník a zadní část krku. Pokud máte citlivou pokožku, smíchejte olej před lokální aplikací s jiným druhem oleje (kokosový nebo jojobový olej).

2. Bazalkový olej

Bazalkový esenciální olej snižuje zánětlivou reakci alergenů. Podporuje také nadledviny, které se podílejí na produkci více než 50 hormonů, které řídí téměř všechny tělesné funkce. Esenciální olej z bazalky v podstatě pomáhá vašemu tělu reagovat správně na hrozbu tím, že putuje krví do vašeho mozku, srdce a svalů.

Bazalkový olej také pomáhá detoxikovat tělo od bakterií a virů a zároveň bojovat proti zánětu, bolestem a únavě. Studie dokazují, že bazalkový olej vykazuje antimikrobiální aktivitu a může zabíjet bakterie, kvasinky a plísně, které mohou vést k astmatu a poškození dýchání.

Jednu kapičku bazalkového oleje přidejte do polévky, salátového dresinku nebo jakéhokoli jiného jídla. Pro podporu dýchacího systému zřeďte 2-3 kapky bazalkového oleje se stejným dílem kokosového oleje a aplikujte topicky na hrudník a zadní část krku.

3. Eukalyptový olej

Eukalyptový olej otevírá plíce, čímž zlepšuje oběh a snižuje příznaky alergií. Studie ukázaly, že vytváří pocit chladu v nosu, který pomáhá zlepšit proudění vzduchu. Eukalyptus má analgetické a protizánětlivé účinky; působí také jako expektorant, pomáhá očistit tělo od toxinů a škodlivých mikroorganismů, které působí jako alergeny.

Rozptylte pět kapek eukalyptu doma nebo je aplikujte lokálně na hrudník. Chcete-li uvolnit nosní dírky a zmírnit přetížení, nalijte do misky šálek vroucí vody a přidejte 1-2 kapky eukalyptového esenciálního oleje. Pak položte ručník na hlavu a vdechujte po dobu 5-10 minut.

4. Citronový olej

Citronový olej podporuje odvodnění lymfatického systému a pomáhá při překonávání respiračních stavů. Studie ukázaly, že citrónový olej zabraňuje růstu bakterií a posiluje imunitní systém. Citronová voda zlepšuje imunitní funkci a detoxikuje tělo. Stimuluje játra a vypuzuje toxiny, které mohou vést k zánětu a nadměrně reaktivnímu imunitnímu systému. Citronová voda také stimuluje produkci bílých krvinek, které jsou důležité pro funkci imunitního systému, protože pomáhá chránit tělo.

Citronový esenciální olej lze také použít k dezinfekci vašeho domova bez závislosti na alkoholu nebo bělení. Odstraňuje bakterie a znečišťující látky z vaší kuchyně, ložnice a koupelny – snižuje spouštěče uvnitř vašeho domova a udržuje vzduch čistý pro vás i vaši rodinu.

Do pracího prostředku přidejte citronový olej, nebo promíchejte pár kapek oleje s vodou a rozstříkejte je na posteli, prostěradlech, záclonách a kobercích.

5. Čajovníkový (Tea tree) olej

Tento silný olej může zničit vzdušné patogeny, které způsobují alergie. Rozptýlený čajovníkový olej v domácnosti zabije plísně, bakterie a houby. Je to antiseptické činidlo a má protizánětlivé vlastnosti. Olej z čajovníku může být aplikován na kůži, aby zabíjel bakterie a mikroorganismy; může být také použit jako domácí čistič k dezinfekci domova a eliminování alergenů.

Používejte olej z čajovníku na kožní vyrážky, anebo jako čisticí prostředek pro domácnost. Pokud používáte čajovníkový olej lokálně, dejte 2-3 kapky tohoto oleje na čistý bavlněný tampon a jemně aplikujte na oblast, která vás znepokojuje.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here