Vytvořte si bublifuk a udělejte radost dětem. Je to velice snadné

Komerční bublifuky jsou levné a snadno dostupné. Ale stejně jako u tolika ostatních výrobků není možné vědět, jaké složky která láhev skutečně obsahuje. Vzhledem k tomu, že se tekutina z bublifuku bude vyskytovat na rukou nebo i tvářích vašich dětí, možná budete chtít větší kontrolu nad tím, co vaše děti používají, a čemu jsou vystaveny.

Domácí bublifuk

Bublifuk jsme si připravovali i my, když jsme ještě byli děti. Avšak výsledné bublinové roztoky nemuseli být bezpečnější než komerční produkty, protože většina receptů doporučuje použít jako základní složku komerční mycí prostředek. Tyto komerční prostředky obsahují vonné látky, barviva, konzervační látky, pěnivá činidla, zahušťovací činidla a dokonce toxické antimikrobiální látky.

Není detergent jen další název mýdla?

Ne! Zatímco mýdlo a detergent pomáhají vodě „zvlhčovat“ a přeměňovat ho na lepší čisticí prostředek, zvláště pro řešení mastných látek, jsou to velmi odlišné látky. Mýdlo je přírodní produkt vyrobený z živočišných tuků a/nebo rostlinných olejů. Detergenty jsou syntetické výrobky. Obsahují širokou škálu syntetických sloučenin. Některé z těchto sloučenin byly spojeny s podrážděním kůže, respiračními problémy, vývojovými a reprodukčními problémy, rakovinou a narušením životního prostředí.

Vytvořte si domácí bublifuk!

Příprava vám zabere asi 10 minut. Ingredience:

 • 150 ml tekuté mýdlo,
 • 150 ml voda,
 • 2 lžičky glycerinu,
 • 3 lžíce organického bílého cukru.

Postup:

 1. Mýdlo smíchejte s vodou.
 2. Jemně je míchejte tak, aby nevznikly žádné bublinky. Uděláte to tak, že budete přelévat z jedné nádoby do druhé, a to pěkně pomalu.
 3. Přidejte glycerin a cukr a opakujte bod 2.
 4. Nalijte do sklenic, které jsou spíše vysoké, než široké.
 5. Nevyužitý roztok uzavřete ve vzduchotěsné nádobě.
 6. K bublinkám můžete využít očka z komerčních bublifuků, která si před použitím omyjete. Nebo čtěte dále – níže uvádíme postup na výrobu vlastní hůlky do bublifuku.

Užitečné tipy při výrobě bublifuku

 • Každá značka tekutého mýdla je odlišná jak v koncentraci, tak v pěnění. Proto budete muset trochu experimentovat, abyste našli nejlepší mýdlo na bublifuk.
 • Někdy bublifuk funguje lépe, pokud ho necháte odstát přes noc.
 • Mýdlové bubliny štípou v očích.
 • Bubliny zanechávají mýdlové stopy tam, kde se rozbijí. Proto nejsou vhodné do interiéru nebo při příležitostech, kde jsou lidé svátečně oblečeni.
 • Tekuté mýdlo můžete nahradit také pevným mýdlem. Stačí jej nastrouhat a rozpustit v horké vodě.

Vytvoření vlastní hůlky na bubliny

 1. Připravte si drát dlouhý asi 30 cm.
 2. Na jednom konci vytvořte smyčku o průměru asi 2 cm.
 3. Oba konce zatočte, aby nedošlo k vyčnívání ostrých konců.
 4. Na druhém konci vytvořte menší smyčku, která vám pomůže vytahovat hůlku z kluzké mýdlové směsi.
 5. Z drátu můžete vytvořit také více očkovou hůlku pro lepší efekt.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků
Loading
Sticky
Popis:

Známí čeští biohackeři z codeoflife.cz pro tento eshop vybírají nejzajímavější produkty, které sami používají. Pokud si přečtete články či studie o konkrétním doplňku a nevíte, zda-li jsou validní a doplněk skutečně efektivní, nebo kterou značku si vybrat, tak uplife.cz už tímto zkoumáním prošel a vybral za vás. Uplife pro vás vybírá to, co opravdu funguje z přehlceného trhu s doplňky stravy.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Specializovaný internetový obchod na prodej čerpadel a čerpací techniky. Ponorná čerpadla, čerpadla do studní a vrtů, oběhová čerpadla, kalová čerpadla, domácí vodárny. Nádrže na vodu, zavlažovací technika. Návrhy čerpadel a řešení na míru.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Ošatka.cz je to pravé místo pro nákupy poctivých potravin od prověřených dodavatelů a inspirací pro zdravé vaření a pečení. V našem sortimentu myslíme na vegetariány, vegany, bezlepkáře i vyznavače raw food. Rozmazlujeme přírodní kosmetikou bez přidané chemie a vybavíme domov produkty pro ekologickou domácnost.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Jsme vaše zdravá výživa na internetu. Kvalita je u nás na prvním místě. Produkty jako ořechy, sušené ovoce, semínka nebo směsi vyrábíme pod svou vlastní značkou NUTSMAN, ale také vám přinášíme potraviny od Českých a zahraničních výrobců. Vše skladem, rychlá expedice, výhodné ceny, ekologické balení a osobní přístup - to je NUTSMAN
 

nabídka produktů

 

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here