Domácí tělové máslo. Máme návod, jak si ho vyrobit doma

Tělová másla vidíte na každém kroku. Je velmi snadné jít do téměř jakéhokoli obchodu a jedno si koupit. Tak proč bychom si měli připravovat domácí tělové máslo? Důvodů je hned několik. Komerční tělová másla jsou plná chemikálií a škodlivých syntetických vůní! Místo nich proto zkuste následující tělové máslo, které je stejně tak účinné a zdravější.

Domácí tělové máslo

Příprava vám zabere asi 90 minut, ale připravíte si dávku na až 90 použití (v závislosti na používaném množství). Ingredience:

  • ½ šálku bambucké máslo,
  • 1/8 šálku jojobový olej,
  • ½ šálku kokosový olej,
  • 20 kapek esenciálních olejů (vyberte si takový esenciální olej, který vám voní – hodí se například levandulový, mandlový, pomerančový a velká spousta dalších. Zaměřit se můžete také na přínosy jednotlivých esenciálních olejů a zvolit můžete i více druhů esenciálních olejů).

Postup:

  1. Bambucké máslo, kokosový a jojobový olej dáme do kovové misky, kterou postavíme na hrnec, ve kterém je voda.
  2. Ohříváme na mírném plameni a promícháme vše do jednolité směsi.
  3. Poté odstavíme a na hodinu dáme do lednice.
  4. Mixérem (tyčovým nebo i klasickým) rozmixujeme směs, abychom ji dobře promíchali a našlehali. V průběhu přidáme esenciální olej.
  5. Připravte si skleněnou nádobu, která je uzavíratelná a vzduchotěsná, a tu naplňte směsí.
  6. Užívejte podle potřeby na kteroukoli (zevní) část svého těla.

Použité ingredience a jejich význam

Bambucké máslo

Bambucké máslo pochází ze semen stromu máslovníku a je bohatý na vitamín A, vitamín E a F. Poskytuje ochranu před UV zářením a obsahuje esenciální mastné kyseliny, které jsou nezbytné pro produkci kolagenu v kůži. Má zvlhčující účinky, pomáhá proti vzniku zánětlivých stavů, zjemňuje pokožku a mohou ho používat také děti.

Jojobový olej

Jojobový olej je kapalný vosk extrahovaný z ořechu původního amerického keře, který nese latinský název Simmondsia chinensis, což je ale chybné pojmenování, protože tato rostlina nemá s Čínou nic společného. Křovinný strom stále roste divoce ve Spojených státech, hlavně ve vyprahlých oblastech jihozápadních států. Vosk, který tvoří téměř 50 % ořechu, je obecně nestravitelný. Jojobový olej je jedinečný v tom, že na rozdíl od většiny ostatních rostlinných olejů se velmi podobá kožnímu mazu, voskovité látce produkované našimi kožními žlázami, takže může působit jako přírodní kondicionér pokožky. Jojobový olej hydratuje pokožku, kontroluje produkci kožní mazu a působí proti vzniku akné.

Kokosový olej

Kokosový olej je obecně prospěšný na pokožku, vlasy i jako potravina, proto má všestranné použití. Obsahuje antioxidanty, které působí proti stárnutí pokožky, posiluje zdraví kůže a odstraňuje jizvy po akné.

Esenciální oleje

Další zdravotní účinky můžete přidat s pomocí esenciálních olejů – vybírejte proto pečlivě.   bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here